fb pixel Čína vyráží světu na pomoc! Dobré zprávy a pár memes pro lepší náladu – G.cz
Vyhledávání

Čína vyráží světu na pomoc! Dobré zprávy a pár memes pro lepší náladu

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zatímco česká vláda zpřísňuje opatření a ze všech sil se snaží udržet lidi doma, abychom neskončili jako Itálie, ze samotné Itálie se stalo nové světové ohnisko koronaviru. Dokazuje to i fakt, že Čína posílá do Itálie svoje experty a hromady vybavení. Což je vlastně dobrá zpráva.

Jan Studnička
Jan Studnička 13.3.2020, 13:39

Čínských pacientů ubývá

Jednou z mála dobrých zpráv v éře koronaviru je to, že čínská opatření pravděpodobně zafungovala. Počet nově nakažených soustavně klesá, ze středy na čtvrtek přibylo jen necelých třicet. Což může znít strašidelně ze středu Evropy, ale na to, jak virus cloumal Wu-chanem ještě před pár týdny je to královské. Dokonce už si čínská vláda sbalila jednu svou instantní nemocnici.

Zkrátka, situace ve Wu-chanu není dobrá, ale lepší se. A novou přední frontou boje lidstva s koronavirem je právě Itálie. Virus zasáhl středozemní stát těžce. Počty mrtvých jsou poměrně vysoké, hodně za to může nepřipravenost a vysoký věk tamní populace. A Čína se rozhodla, že když má teď vybavení nazbyt, tak pomůže.

Mezi věcmi, co Čínská lidová republika poslala do Evropy jsou celé týmy zkušených expertů, kteří mají největší zkušenost boje s virem, dva miliony masek, dvacet tisíc ochranných hazmat obleků a deset tisíc dýchacích přístrojů pro nemocnice. Ta poslední položka je extrémně nápomocná, protože přetížení jednotek intenzivní péče a nedostatek techniky je hlavní problém, kterému teď Itálie čelí.

Karanténa

Právě proto byste měli sedět doma a vycházet, co nejméně. Karanténa má hlavně sloužit k tomu, aby se růst nově nakažených zpomalil a nemocní lidé se rovnoměrně rozložili na delší dobu. Aby se nepřetížily JIPky.

Pokud můžeme tedy vyvozovat z Číny, mohli bychom nad virem vyhrát někdy za dva měsíce. A čínská vláda si moc dobře uvědomuje, že by se teď měla nakopnout a pomáhat všude ve světě. Má k tomu důvodů hned několik. Tak zaprvé, celý tenhle průšvih je z velké části jejich vina. Zadruhé, virus si u nich vybral strašlivou daň na životech i ekonomice, takže je fajn vyjít z celé krize minimálně z kreditem globálního samaritána. A zatřetí, z Vietnamu víme, že i když podchytíte a vyřešíte virus včas, může se vám později vrátit odjinud. A tomu chce Čína všemožně předejít.

Virus si nevybírá, už to koupili dobráci jako Tom Hanks nebo zrůdy jako Jair Bolsanaro, takže… dodržujte nařízení, myjte si ruce a pevné zdraví. Jo, a psychika je taky důležitá, proto jsme dali do galerie pár memes na zlepšení nálady.

Podobné články

Doporučujeme

Další články