fb pixel Čichal toluen a rozrajcoval Karolínu Peake: 6 nejlepších momentů budoucího ministra kultury Lubomíra Zaorálka – G.cz
Vyhledávání

Čichal toluen a rozrajcoval Karolínu Peake: 6 nejlepších momentů budoucího ministra kultury Lubomíra Zaorálka

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zdá se, že Česká republika má po třech měsících nového ministra kultury. Je jím doktor Lubomír Zaorálek, který patří k veteránům české politické scény a kořeny jeho kariéry ve státních službách sahají až k Sametové revoluci. Jeho více než čtvrtstoletí dlouhé působení v politice se sebou pochopitelně přineslo i některé odlehčenější momenty...

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 22.8.2019, 11:42

1. Toluen a opékaný pes

Dnes již legendární záznam z talk show Jana Krause, kde se tehdejší předseda Poslanecké sněmovny rozpovídal o svých zážitcích s toluenem, který označil za „jedinou dostupnou drogu“ v socialistickém Československu. Aby toho nebylo málo, došlo i na kulinářskou historku o konzumaci psa. Dokážete si představit, že by se nějaký vrcholný politik k něčemu takovému přiznal v dnešní citlivé době? Do 15 minut by ochránci zvířat a protidrogové iniciativy svolaly demonstrativní pochod po Václavském náměstí a Zaorálek by si mohl balit kufry.

2. Lidový Forrest Gump

Pamatujete na volební spot ČSSD s Lubomírem Zaorálkem coby českým Forrestem Gumpem, který na lavičce lidem dává sociálně-demokratické průpovídky o životě? Lehce směšně, ale originální. No a co si budeme, určitě to bylo lepší než červené čepice SILNÉ ČESKO.

3. Nejhorší vtip na světě

Vzpomínáte si na nejhorší vtip na světě, který Zaorálek starší vyprávěl svému synovi a který tehdejšímu ministrovi připomněl chování Andreje Babiše? Ano, tohle skutečně zaznělo na půdě Poslanecké sněmovny: „Nastoupí do tramvaje hodně opilý pán a jak se tak klátí, nakloní se nad cestujícího a vyklopí mu obsah svého žaludku do klína. Cestující se vzteká a řekne mu: "Podívejte se, co jste udělal. Jste čuně!" A ten opilý pán říká: "Já, že jsem čuně? Podívej se na sebe, jak vypadáš."

4. Pád pod vlak

Ještě za časů Zemanova premiérovaní se na jedné akci povedlo Zaorálkovi spadnout pod vlak. Na tom by nebylo nic divného, kdyby vedle něj nestál Miloš Zeman, který nehodu svého nejbližšího spolupracovníka úplně vyignoroval. Předzvěst budoucí vzájemné nevraživosti?

5. Rozrajcovaná Karolína Peake během mentolové aféry

Už nikdy se nedozvíme, proč budoucí ministr kultury nejprve začal mluvit o mentolové aféře, která vyvrcholila „rozrajcováním Karolíny Peake“ a konstatováním, „že paní poslankyně je úplně jiný erotický typ, protože je chladná“. Estrádní vystoupení Zaorálka nakonec ukončil až znuděný František Laudát, který jen potvrdil, že v TOP 09 nemá nikdo nad 23 let smysl pro humor.

6. Kreténismus Lubomíra Zaorálka

V jedné ze svých mnoha laskavých a poutavých knih o svém zábavném životě vypráví Miloš Zeman o tom, „kolik kreténů chtěl vytáhnout do politiky“. A právě v jednom z těchto lidí se poznal i Lubomír Zaorálek. No a Zemanova odpověď je typicky zemanovská – to jste řekl vy, já jen naznačuji.

Závěrem přejeme Zaorálkovi hodně štěstí na postu ministra kultury. Už teď věříme, že horší než za Staňka to rozhodně nebude.

A tady si připomeňte jiného slavné socialně-demokratického politika, Kateřinu Brožovou!

Podobné články

Doporučujeme

Další články