Chceme přímou demokracii, díky občanskému referendu vyhostíme Okamuru

Obrázek uživatele Dirk Diggler
09.11.2017, 14:11

Proslýchá se, že už je v podstatě rozhodnuto, že tu bude vládnout hnutí ANO Andreje Babiše s podporou SPD Tomia Okamury a KSČM, tak bychom se měli smířit s faktem, že přímá demokracie tu bude běžnou součástí našich životů. Má to sice své stinné stránky, ale nezapomínejme na to, že to bude i spousta legrace. Proto jakmile bude tento zákon schválen, vyhlasme referendum o vyhoštění Tomia Okamury. O jeho osudu rozhodne český lid.

Volby jsou vrženy - co s tím?

Ačkoliv přímou demokracii v našem kraji prosazují pouze populisté a extrémisté typu Okamura, komunisté a na Slovensku Kotleba, tak bychom si měli říct, že v poslední době nejsou jediní. Nedávno přímé demokracii požehnal dokonce samotný prezident Miloš Zeman. Každý samozřejmě máme právo na názor, nicméně je potřeba zmínit jednu zásadní věc. V posledních dnech se hovoří o možné koalici/tiché podpoře nedemokratických stran ve složení ANO, SPD a KSČM, a jelikož je pro Tomia Okamuru primární plnit svůj politický program, tak se nejspíše dočkáme jeho vysněné přímé demokracie, což zjednodušeně znamená, že prostý český lid bude rozhodovat o politických a společenských záležitostech.

V přímé demokracii jde o vládu lidu, ve které je vůle lidu přímo přenášena do rukou občanů. Stačilo by sehnat patřičný počet podpisů a vyhlásit referendum. Při určitém počtu hlasů by pak zákon byl platný. Tomio Okamura by tímto způsobem volil ředitele České televize nebo Českého rozhlasu, což by mohla být pro určitou sortu lidí legrace k popukání. Umíte si představit, že by se ředitelem České televize stal například poslanec Miloslav Rozner, František Ringo Čech, Majitel TV Šlágr Karel Peterka nebo třeba Martin Kocián? I to se může stát!

Přímá demokracie nás nakonec spasí!

Naštěstí existuje jednoduché řešení, jak se vybrousit z této zdánlivě nevyřešitelné situace. Ihned po schválení přímé demokracie vyhlásíme referendum na vyhoštění Tomia Okamury z České republiky. Když nás bude dostatek, tak to samozřejmě vyjde, a jelikož je Tomio dlouhodobým propagátorem občanského referenda, tak se určitě bez odmlouvání přestěhuje. Zkrátka jim dáme ochutnat svou vlastní medicínu v nejčistší formě.

To však není vše. Posléze vyhlásíme druhé referendum, ve kterém se bude hlasovat o zákonu o přímé demokracii v České republice. Důležité je, aby zákon neobsahoval žádné výjimky, které by zvýhodňovaly postavení vládnoucích politiků. A když nepůjde Tomia dle zákona vyhostit, tak třeba zakážeme Argemu a Olivii Žižkovou. Zákaz těchto pilířů SPD způsobí rozpad strany, jelikož hymna „Já volím SPD“ už nebude stmelovat Svobodu a přímou demokracii a my budeme mít klid od xenofobního bubákování.

Jaká smůla, že tuhle myšlenku nelze brát doslovně. Šlo by sice o docela rychlé a čisté řešení, jenže i přímá demokracie může dopadnout jinak, než bychom si představovali.

Jak byste vyléčili společnost vy?

A zde "Nechtěj makat, ale berou nám práci" aneb 6 znaků slušného Čecha.


Komentáře