Česku hrozí mezinárodní skandál! Bursík se chystá pověsit tibetského dalajlamu! – G.cz
Vyhledávání

Česku hrozí mezinárodní skandál! Bursík se chystá pověsit tibetského dalajlamu!

"Do Prahy už raději nepojedu..."
Zdroj: www.tibetan.com
Ivan Brezina
Ivan Brezina 5.3.2016, 09:55

Neúspěšný zelený politik Martin Bursík je totální pokrytec. Psali jsme o tom už ZDE. Svými penězi sice Bursík opakovaně podporuje pekingskou vládu, ale navenek se tváří, kdovíjak mu nejde o Tibet. No aby ne – Tibet je přece romantický, tajemný, mystický, záhadný, exotický, duchovní… Mezi západními duchovními potřeštěnci je to už asi sto let nejmódnější země. Tibetologové se tomu smějí a píší studie o tom, jak byl obraz Tibetu v západní kultuře dezinterpretován, překroucen a zidealizován.

Ne že by se Číňani v okupovaném Tibetu chovali zrovna v rukavičkách, ale Bursík je prostě trapný kýčař. Pokrytecky si hraje na soucit s dalekou zemí, na jejíž okupaci připlácí. Dalo by se tomu trpce pousmát, jenže teď už to Bursík doopravdy přehání. Při příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga se nechal slyšet, že na svém barokním paláci ve Sněmovní ulici pověsí tibetského dalajlamu. Viz třeba ZDE.

Bursíkův plán se nám opravdu, ale opravdu nelíbí. Zaprvé mu dalajlama nic neudělal, zadruhé pověšení odporuje českým zákonům (viz paragraf 140 trestního zákoníku) a zatřetí z toho bude mezinárodní skandál. Ale až dalajlamu visícího na Bursíkově domě uvidí čínský prezident, jistě Bursíkovi děkovně stiskne ruku.

Anketa

Co jste si pomysleli po přečtení tohoto článku?

Anketa se načítá...

A TADY se dočtete, jak být podle dalajlamy šťastným.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu