fb pixel Češi z Wu-Chanu jsou doma a zatím vypadají zdravě – G.cz
Vyhledávání

Češi z Wu-Chanu jsou doma a zatím vypadají zdravě

Zdroj: WikiMedia - Ken H @chippyho

Dnes půl hodiny po půlnoci, přistálo na Letišti Václava Havla speciálně vypravené letadlo s pěti Čechy a dvěma Slováky, kteří byli evakuováni z Wu-Chanu, ohniska smrtícího koronaviru. Přestože nemají příznaky nemoci, zůstávají v karanténě.

Jan Studnička
Jan Studnička Aktualizováno 3.2.2020, 10:03

Dva studenti z Wu-Chanu, dva čeští občané a jeden rodinný příšlušník, jak uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček. Češi, kteří ještě se dvěma Slováky přiletěli do Evropy francouzským letadlem. To převáželo mimo jiné i Němce, kteří příznaky chřipky mají, neznamená to ale nutně, že jsou nakaženi koronavirem. Češi byli speciálně v,ybavenými zdravotníky převezeni do nemocnice Na Bulovce, kde budou v karanténě. Slováky sanitka převezla do Banské Bystrice.

Česká vláda eviduje v oblasti Wu-Chanu zhruba dalších sto Čechů, kteří se chtějí vrátit zpátky do země, premiér Babiš pro ně hodlá vyslat vládní Airbus. Zároveň vláda dnes na ranním zasedání schválila zákaz přímých letů do Číny, a to od 9. února. Opatření je zatím navrhované na dobu neurčitou. Čína mimochodem žádá humanitární pomoc, jmenovitě potřebuje obleky a roušky, Babiš ale ve svém populistickém naturelu veřejně vyhlásil, že Česko si nechává roušky pro sebe. Po nepříznivé reakci veřejnosti ustoupil s tím, že pošleme minimálně peníze a zkusíme někde sehnat rukavice.

Každopádně ve spojení s koronavirem je tohle první dobrá zpráva. Někteří naši už jsou doma, zatím vypadají zdravě a další budou brzy následovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články