fb pixel "Čau lidi, možná tu 10 let nebudu." Policie navrhuje obžalovat Babiše kvůli kauze Čapí hnízdo – G.cz
Vyhledávání

"Čau lidi, možná tu 10 let nebudu." Policie navrhuje obžalovat Babiše kvůli kauze Čapí hnízdo

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

V kauze Čapí hnízdo došlo k dalšímu posunu, na což upozornil iRozhlas.cz. Vyšetřovatelé totiž podali návrh na obžalobu všech obviněných. To se týká i českého premiéra Andreje Babiše, který bude čelit obvinění z dotačních podvodů a poškozování finančních zájmů EU. Nyní mu hrozí 5 až 10 let vězení.

Martin Miko
Martin Miko 17.4.2019, 13:52

Kauza Čapího hnízda se dočkala posunu

Okolo vyšetřování případů, které se týkají českého premiéra Andreje Babiše, konečně došlo k nějakému posunu. "Vyšetřování ve věci vedené u zdejšího státního zástupce v mediálním prostoru označované "kauza Čapí hnízdo" bylo skončeno. Spisový materiál byl společně s konečným návrhem předložen státnímu zástupci," řekl mluvčí státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala pro iRozhlas.cz.

Okamžitou reakcí Babiše bylo samozřejmě to, že se jedná o politickou kauzu a komplot. Premiér navíc reagoval na to, že v rámci živé kauzy nechápe, že se informace dostávají dříve k novinářům než k samotným aktérům kauzy. Podle všeho se totiž kauza bude týkat nejen Babiše, ale i jeho manželky Moniky a jeho dcery Adriany Bobekové. V trestním stíhání rovněž figuruje i bývalý předseda představenstva farmy Čapí hnízdo Josef Nenadál a další osoby spojené s Agrofertem. Premiérova syna Andreje se návrh k obžalobě nemá týkat.

Policie však už předala spis státnímu zástupci, který má celou kauzu prostudovat a následně rozhodout, jak se bude v celém případu postupovat dál. Dozorujícím státním zástupcem se stal Jaroslav Šaroch. Údajný podvod s padesátimilionovou dotací od EU se řeší více než tři roky a až nyní to vypadá, že se konečně začne jednat. Sám premiér samozřejmě tvrdí, že nejde o nic nezákonného a obvinění odmítá.

Co si myslíte vy? Jak tato kauza dopadne? Dočkáme se konečně vyřešení případu, který hýbe celým Českem?

A zde se dozvíte, proč Češi se chtějí mít jako Němci, ale nechtějí makat jako Číňani.

Podobné články

Doporučujeme

Další články