fb pixel Bude mít Gott státní pohřeb? Navrhují to Babiš i Zaorálek. Podívejte se na další reakce českých politiků na smrt božského Káji – G.cz
Vyhledávání

Bude mít Gott státní pohřeb? Navrhují to Babiš i Zaorálek. Podívejte se na další reakce českých politiků na smrt božského Káji

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Státní pohřeb se vší parádou? Ano, existují umělci, kteří si ho jistě zaslouží. Podle některých českých politiků do této kategorie patří právě zesnulý Karel Gott. Premiér Andrej Babiš v reakci na smutnou zprávu totiž napsal, že navrhne uspořádat smuteční obřad v katedrále sv. Víta. A jsou další, kteří s ním souhlasí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.10.2019, 11:40

Sbohem, Kájo

„Navrhnu vládě, aby se uskutečnil státní pohřeb v katedrále svatého Víta. Myslím, že by si pan Gott zasloužil, aby se s ním lidé mohli takto rozloučit,” řekl v reakci na zprávu o smrti Karla Gotta premiér Andrej Babiš. Podle předsedy vlády byl božský Kája tak výraznou osobností české kulturní scény, že si ho zaslouží. A není sám.

Stejného názoru je například i současný ministr kultury Lubomír Zaorálek. Ten napsal na Facebook, že po dohodě s Mistrovou rodinou navrhne vládě vystrojit Gottovi státní pohřeb.

I další politické persóny vyjádřily zármutek nad odchodem velké pěvecké hvězdy. “Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem,” citoval prezidenta republiky Miloše Zemana jeho věrný mluvčí Jiří Ovčáček na svém Twitteru.

Tomio Okamura tamtéž napsal, že "nás opustila jedna z největších osobností naší kultury a naší vlasti, který přinášel a přináší svou tvorbou radost lidem napříč generacemi. Jeho písničky zůstanou navždy s námi. Vyjadřuji hlubokou soustrast i rodině. Děkujeme Vám za vše, mistře.".

Samozřejmě se našli i tací, kteří neváhali když ne přímo vytáhnout, tak naťuknout jisté kontroverze, které umělcovu dlouhou kariéru provázely. Například Pavel Bělobrádek. Co napsal, to se dozvíte v galerii níže, stejně jako další reakce českých politiků:

A tady si přečtěte o setkání Karla Gotta s Johnem Lennonem a Yoko Ono.

Podobné články

Doporučujeme

Další články