fb pixel Brněnský politik Bartík zveřejnil informace o Zemanově údajné rakovině, mluvčí Ovčáček zuří a chce se soudit – G.cz
Vyhledávání

Brněnský politik Bartík zveřejnil informace o Zemanově údajné rakovině, mluvčí Ovčáček zuří a chce se soudit

Zdroj: profimedia.cz

Hodinu po vypuštění neozdrojované zprávy uvolněného radního městské části Brno-střed Svatopluka Bartíka o velice špatném zdravotním stavu prezidenta ČR Miloše Zemana se prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček doslova rozzuřil na sociálních sítích a má v plánu na Bartíka podat žalobu a trestní oznámení.

Martin Miko
Martin Miko 7.11.2017, 17:52

Šíří Svatopluk Bartík hoax, nebo pravdu?

Dle facebookového statusu Svatopluka Bartíka je zdravotní stav Miloše Zemana velice bídný, jelikož má prý rakovinu a metastáze hned na několika místech. Dále se ve statusu zmiňuje o tom, že svou diagnózu zná pan prezident zhruba 3 týdny a léčbu odmítá. Prognóza se navíc odhaduje na dobu 3 až 7 měsíců. Zdroj těchto velice intimních informací však odmítá sdělit. Zpráva se na sociálních sítích objevila poměrně rychle a zdá se, že bude mít své dohry.

Novináři se okamžitě začali pídit po tom, zdali je toto tvrzení pravidivé. Ovčáček se serveru Extra.cz vyjádřil podobným způsobem jako na svém Twitteru. „Jsou to odporné lži a ten, kdo je šíří, je lidský odpad. Na S. Bartíka bude podána žaloba a trestní oznámení,“ oznámil mluvčí prezidenta ČR na sociálních sítích.

Ovčáček zuří a chystá žalobu i trestní oznámení

Kontroverzní příspěvek Svatopluka Bartíka mezi lidmi vyvolal spoustu otázek. Bartík v závěru dodal, že kdyby nešlo o nejvyššího státního činitele a navíc v období sestavování vlády, a kdyby Zeman zároveň znovu nekandidoval, tak by neměl zapotřebí tuto zprávu šířit. Dle jeho názoru je tedy vysoký veřejný zájem v tom, aby veřejnost tyto informace věděla.

O špatném zdravotním stavu Miloše Zemana se hovoří dlouhodobě. Dle mnohých videozáznamů má Zeman problémy s chůzí a na nejnovějších fotografiích vypadá sešle a pohuble. On sám však na včerejší tiskové konferenci oznámil, že se jeho zdravotní stav zlepšil a dle vyšetření je naprosto zdravý, a dokonce mu „odešla cukrovka“.

Co si myslíte vy? Opravdu zbývá našemu prezidentovi opravdu několik měsíců života? Podali byste také žalobu a trestní oznámení, kdybyste byli na místě Miloše Zemana?

A zde se řeší, kdo by mohl být tajným desátým kandidátem na post prezidenta ČR.

Podobné články

Doporučujeme

Další články