fb pixel Babiš má jasno: Ve středu z vlády vyhodí Blatného i Plagu, prý našel vhodné náhradníky – G.cz
Vyhledávání

Babiš má jasno: Ve středu z vlády vyhodí Blatného i Plagu, prý našel vhodné náhradníky

Zdroj: vlada.cz

Podle informací CNN Prima News má premiér Andrej Babiš v plánu odvolat současného ministra zdravotnictví Jana Blatného i ministra školství Roberta Plagu. Již tuto středu má předseda vlády oznámit náhradníky zmiňovaných ministrů, kterým Babiš příliš nezapadal do konceptu. S Plagou se neshodl na maturitách a Blatnému pro změnu posílal vytýkací dopisy.

Martin Miko
Martin Miko 6.4.2021, 14:41

Vymění Babiš své neposlušné ministry?

Jaro je tu a s ním i povelikonoční změny ve vládě. Podle informací CNN Prima NEWS, která má mít vše potvrzené ze dvou důvěryhodných zdrojů, se totiž Andrej Babiš (ANO) rozhodl vyměnit hned dva ministerské posty. Ve vládě by měli totiž skončit Jan Blatný a Robert Plaga, jak potvrdila CNN Prima. Ve středu to má premiér Babiš oznámit v rámci tiskové konference, nicméně o konci těchto ministrů se spekuluje už delší dobu. Jenže to vypadá tak, že se tak dosud nestalo, jelikož nemohl delší dobu sehnat adekvátní náhradníky na jejich posty.

Podle informací zpravodajské televize se navíc už ví, kdo konkrétně by měl na post Blatného nastoupit. Resort zdravotnictví by měl údajně nově řídit lékař Petr Arenberger, jenž doposud vedl Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Ten se navíc nedávno nechal slyšet, že by takovouto nabídku přijal. A jak řekl, tak se očividně i stalo. Ohledně ministra školství se spekuluje hned o dvou kandidátech. Oba z nich jsou členové hnutí ANO a oba mají zájem. Tím prvním je poslanec Karel Rais, který má zkušenosti s vedením brněnské univerzity, a tím druhým je poslanec Patrik Nacher, jenž se v minulosti proslavil jako bojovník proti absurdním bankovním poplatkům.

Oba sledovaní ministři nicméně nechtějí nic komentovat, protože oni sami prý nic pořádně nevědí. Takže se necháme překvapit. Babiš je dlouhou dobu s prací Blatného nespokojen. S Plagou se pro změnu neshodl na úředních maturitách. Zatímco Plaga by rád zachoval nějakou úroveň středoškolského vzdělání, tak Babiš by rád maturantům dal diplom skoro „zadarmo“. Volby se blíží, takže je jasné, že oslovování mladých voličů se může také stát jednou z možností. Obzvlášť v době, kdy hnutí ANO přišlo o dost voličů kvůli koronaviru covid-19.

Podobné články

Doporučujeme

Další články