Atentát na Heydricha: kterým směrem by střílel Miloš Zeman? – G.cz
Vyhledávání

Atentát na Heydricha: kterým směrem by střílel Miloš Zeman?

"Ratatata!"
Zdroj: FB Jiřího Ovčáčka
Ivan Brezina
Ivan Brezina 24.2.2016, 16:50

Prezident Zeman dostal na návštěvě Libereckého kraje od hejtmana Martina Půty darem samopal Sudajev PPŠ 43.

Zbraň je naštěstí nefunkční, protože jde o zjevnou narážku na Zemanův nedávný výrok na adresu premiéra Sobotky: „Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta - a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta - a ta se jmenuje kalašnikov.”

Jakmile Zeman ten samopal na Sobotkovo „nedemokratické odvolání“ dostal, okamžitě se s ním objevil v řadě koláží. Tady je pár z nich:

Inspirovalo nás to zakomponovat Zemana do jedné z nejsilnějších scén novodobých českých dějin: atentátu na říšského protektora Heydricha, který 2. června 1942 provedli českoslovenští parašutisté:

Klademe si jen otázku, kterým směrem by Zeman samopalem mířil. Svým legendárně hloupým výrokem na adresu Ferdinanda Peroutky totiž projevil zásadní neznalosti poměrů za 2. světové války. Ví tedy vůbec, o co šlo nejen při atentátu, ale i při následném dobývání krypty kostela, kde se parašutisté skrývali? Střílel by na Heydricha, nebo na parašutisty? Posuďte sami:

Anebo....

Ano – je to zdánlivě urážlivá, hloupá, trapná a provokativní otázka. Stejně jako Zemanovy výroky o „odvolávání“ českých politiků samopalem.

Anketa

Je Miloš Zeman hrdina?

Anketa se načítá...

A TADY se podívejte na 5 nejlepších kár automobilové YouTube hvězdy Kena Blocka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články