Hry s čísly
Rothstein měl od útlého věku talent na hraní si s čísly a hazard. Jako teenager si vybudoval malé jmění sázením v kostkách a pokeru a ve dvaceti letech již vlastnil a provozoval vlastní kasino. Rothstein se stal v americkém New Yorku legendární postavou díky své bezkonkurenční sérii výher v sázkách a karetních hrách.
Má se však za to, že obvykle vyhrával tak, že události zmanipuloval. Nejznámějším případem bylo zmanipulování Světové série v roce 1919. Abe Attell, Rothsteinův přítel a zaměstnanec, zaplatil některým klíčovým hráčům týmu Chicago White Sox za to, aby zápasy zahazovali.
Arnold Rothstein
Když byl skandál odhalen, Rothstein před velkou porotou jakoukoli účast zuřivě popíral a unikl tak obvinění. V soukromí však Rothstein svou roli nikdy nepopíral a raději si užíval image psance.
Ve 20. letech 20. století začal Rothstein nakupovat noční kluby, dostihové koně a nevěstince. V kriminálním podsvětí měl tak impozantní postavení, že mu údajně jednou zaplatili půl milionu dolarů za zprostředkování války gangů.
Když Rothsteinovo jmění vzrostlo na odhadovaných 50 milionů dolarů, stal se z něj vysoce postavený lichvář, který hojně plnil kapsy policistů a soudců, aby se vyhnul zákonu. Podle pověsti měl u sebe vždy kolem 200 000 dolarů v hotovosti.
Sbohem, štěstí
Rothsteinovo štěstí ho nakonec opustilo v roce 1928, kdy ho potkala nebývalá série ztrát. Při zářijové pokerové hře prohrál Rothstein obrovskou sumu 320 000 dolarů a poté odmítl zaplatit s odůvodněním, že hra byla zmanipulovaná.
O dva měsíce později jej pozval kamarád George McManus k jeho pokerové partii, která nakonec byla i jeho poslední partií vůbec. Když byl Rothstein po incidentu tázán, kdo jej postřelil, přiložil si údajně prst ke rtům, čímž dodržel mafiánský kodex mlčení. McManus byl později souzen a zproštěn viny.
Zdroj: History, Wikipedia