fb pixel CzechTek rozehnal, záda protáhl a teď je sexy mozek zpátky aneb návrat Jiřího Paroubka – G.cz
Vyhledávání

CzechTek rozehnal, záda protáhl a teď je sexy mozek zpátky aneb návrat Jiřího Paroubka

Přesně před patnácti lety nechal tehdejší premiér Jiří Paroubek zmlátit pár tisíc technařů, i když to vehementně popírá a může se tak zdá, že se jedná o zákrok, který nikdy nikdo nenařídil. Odiciálně měl policajty na louku poslat tehdejší piolicejní prezident Vladislav Husák. Každopádně ale Paroubek tehdy ztratil podporu veřejnosti, stálo ho to evropské volby, ve výsledku ho to možná dokonce donutilo stát se národním socialistou. Všichni jsme ale věděli, že jenom čeká na svůj návrat. Ať už přes politiku nebo čínské pseudocvičení. A vidíte, po požáru na celém kontinentu, pandemii a Pavlínině bagetě nám rok 2020 přinesl další tragédii. Sexy mozek je zpátky.

Jan Studnička
Jan Studnička 30.7.2020, 11:28

CzechTekken

Dnes je to právě smutných patnáct let od chvíle, kdy se tehdy čerstvý premiér Jiří Paroubek rozhodl, že pošle tisíc těžkooděnců mlátit technaře. Nevíme, jestli jste někdy uvažovali nad tím, co to znamená. Paroubek tenkrát musel vědět, že to je veřejný krok, že se o tom bude mluvit, a že všichni budou vědět, že ten zásah nařídil on. Což znamená, že se musel domnívat, že s ním bude veřejnost souhlasit.

Chápete, musel si myslet, že poslat armádu poldů v těžkých zbrojích se slzákem a vodními děly na polonahé fanoušky techna je něco, čemu lidi zatleskají. Stará česká moudrost říkající, že podle sebe soudím tebe, tady platí maximálně. V Paroubkově hlavě jsme všichni byli v pohodě s tím vypláznout jednatřicet milionů korun za to, abychom vyhnali technaře z louky, kterou navíc měli z velké části pronajatou.

Jaké asi muselo být jeho překvapení, když zjistil, že se z něj stal veřejný nepřítel číslo jedna? Tenkrát si nad ním odplivla ODSka, prezident Klaus, zelení a dokonce KSČM “si nebyla jistá, jak se k tomu postavit”. To už musíte čichat politický průšvih, když vám komunisté řeknou: “Poslyš, Jirko, tohle bylo možná trochu přes čárů.”

Veřejnost Paroubkovi CzechTek 2005 nikdy nezapomněla. Jarek Nohavica si tenkrát rýpl se svým songem Už zase bijou děti, na ročník 2006 přijelo osmkrát víc technařů než na předešlý ročník a ČSSD z velké části aféra stála v roce 2009 volby do Evropského parlamentu.

Tohle všechno byl Jiří Paroubek ochoten vsadit na to, že máme všichni stejné totalitářské tendence jako on. Asi chápete, proč to připomínáme. Protože se vrací do ČSSD.

Prokletí

Vážně to začíná vypadat, že kdysi někdo pod Lidovým domem podřízl jehně a proklel celý socdem do patnáctého kolene. Jinak si nedokážeme vysvětlit, co se to v ČSSD děje. Nejenomže Hamáček nedokázal nic dělat s tím naválem popularity a sympatií, ve kterém jsme ho koupali celý začátek karantény, a musel si to zkazit Michalem Haškem… teď si ještě bere za konzultanta Jiřího Paroubka?! Proč? Nám to vážně jasné není.

Jiřího Paroubka, který po svém odchodu z ČSSD založil národně socialistickou stranu LEV 21. Pamatujete si to? Když byl Jiří Paroubek NÁRODNÍ SOCIALISTA? Nebo vám to z hlavy úplně vytlačilo jeho cvičení pro internetové televize? Vážně má Jan Hamáček pocit, že někde tam venku se při těchto bohulibých činnostech stal z Paroubka lepší člověk a lepší politik? Navíc nechal mlátit technaře ve svých dvaapadesáti, teď je mu skoro sedmdesát. Zkuste nám jmenovat aspoň jednoho politika, který byl ke stáru lepší a rozumnější než dřív.

Nic, že? Jestliže jsme před patnácti lety schvalovali koalice s marťany, vážně nás zajímá, s čím nebo s kým budeme schvalovat koalice dnes.

Podobné články

Doporučujeme

Další články