fb pixel Anglická královna se chystá pasovat Daniela Hůlku na rytíře za mimořádný kulturní přínos pro lidstvo – G.cz
Vyhledávání

Anglická královna se chystá pasovat Daniela Hůlku na rytíře za mimořádný kulturní přínos pro lidstvo

Dne 28. října obdržel zpěvák, umělec a pán démonů Daniel Hůlka z rukou prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání za zásluhy v oblasti umění. Konečně se dostalo na našeho předního umělce.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 31.10.2016, 13:28

Udělení státního vyznamenání Hůlkovi mělo pozitivní dopad na celospolečenskou atmosféru. Desetitisíce lidí se sešlo toho večera na Staroměstském náměstí, kde mohli na velké obrazovce sledovat přímý přenos z vyhlašování státních vyznamenání. Všichni přítomní samozřejmě drželi Hůlkovi palce.

Moderátor akce na náměstí, Michal Horáček, vzrušeně roztleskával dav a vysílal tak Danovi pozitivní vibrace. V davu lidí nechyběly transparenty typu: „Dane, to dáš“ nebo „Mílo, nedělej Dášu a dej to Danovi“.

V moment, kdy Mynář vyhlásil jméno Daniela Hůlky a Miloš Zeman se chystal umělci za jeho zásluhy předat medaili, celé Staroměstské náměstí propuklo v obří ryk. Lidé se objímali, jásali a sem tam někdo uronil i slzu.

„Konečně se to Danovi podařilo. Nikdo jiný si tu medaili nezaslouží víc než on. Co toho Dan udělal pro kulturu, potažmo pro Českou republiku, to se jen tak nevidí. Víte, můj otec byl za války v partyzánském oddílu. Bojoval s nacisty, pašoval židovské děti do Anglie, prošel si koncentračním táborem, za komunistů byl vězněn a zemřel v uranovém dole v zapomnění, ale já vím, že dneska se na nás ze shora dívá a jeho srdce naplnilo štěstí. Státní vyznamenání pro Daniela Hůlku, to je něco, v co můj otec snad nikdy ani nedoufal,“ prozradil dojatě Otakar Vlahý, který se účastnil přímého přenosu na Staroměstském náměstí.

„To je pro tebe táto,“ poslal se slzou v oku Otakar vzkaz směrem k nebi a pak se již šel radovat do davu s ostatními.

Celou společností rezonuje pocit zadostiučinění a stoupá patriotismus. Podle posledních výzkumů cítí až osmdesát procent Čechů hrdost na svou vlast a dokonce devadesát procent z nás si myslí, že by měl Miloš Zeman po Hůlkovi pojmenovat letiště nebo nějakou ulici.

Krasojízda Daniela Hůlky ovšem nekončí. Jeho umělecký přínos přesáhl dávno hranice naší malé republiky a světové mocnosti jsou si toho vědomy.

Původně se počítalo, že Daniel Hůlka obdrží letos Nobelovu cenu za literaturu, avšak komisaři zjistili, že Hůlka je pouze interpret a proto narychlo přehodili Nobelovu cenu Bobu Dylanovi. V současné fázi se vymýšlí obor, ve kterém by Daniel Hůlka mohl Nobelovu cenu obdržet. Předseda komise Nobelovy ceny Jean Morraire potvrdil, že se na příští rok připravuje nová kategorie a tedy Nobelova cena za Drákulu, kdy je Daniel Hůlka horkým favoritem.

Velká Británie rovněž nezůstává pozadu a začátkem ledna je připraven ceremoniál, při kterém bude Daniel Hůlka pasován na rytíře a bude mu propůjčen titul Lord of Demons, neboť jeho kulturní přínos pro lidstvo je neoddiskutovatelný a nezměrný.

A TADY se dozvíte, že speleologický tým z Rakouska se chystá najít dno Miloše Zemana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články