fb pixel Alexej Navalnyj v bezvědomí, jeho mluvčí tvrdí, že byl otráven – G.cz
Vyhledávání

Alexej Navalnyj v bezvědomí, jeho mluvčí tvrdí, že byl otráven

Zdroj: YouTube.com - Alexej Navalnyj

Alexej Navalnyj, jeden z lídrů ruské opozice, dnes dostal v letadle do Moskvy bolestivý záchvat a upadl do kómatu. Letadlo nouzově přistálo v Omsku, kde se Navalného ujali lékaři. Jeho mluvčí tvrdí, že byl otráven.

Jan Studnička
Jan Studnička 20.8.2020, 14:34

Politika je toxické prostředí

Když kavárna poukazuje na to, co nám tady Sovětský svaz napáchal za těch čtyřicet let, co nás dusil jen pár kilometrů od železné opony, za kterou už byla vytoužená svoboda, proruští trollové rádi vytahují jeden debilní argument. Říkají: “Aha, teď jste proti Rusům. A co Němci? Ty milujete, přitom tady dělali ještě horší věci.”

A to by byl dobrý argument, kdyby Vladimir Putin nebyl doslova bývalým špionem Sovětského svazu! Tenhle argument by měl váhu, kdyby Angela Merkel sloužila v abwehru. I když chápu, že Češi, kteří jsou schopni si zvolit estébáka za premiéra, by možná byli spojojenější s nacistkou než s humanistkou.

Pointa je, že když máte někdejšího špiona totalitního režimu, který najednou velí svému vlastnímu totalitnímu režimu, může to být pěkná otrava. Zvlášť pro opozici.

Další, prosím

Zlatým příkladem je Alexej Navalnyj. Se svým bratrem jsou významnými postavami ruské opozice. Výjimečně živými postavami ruské opozice… nebo minimálně zatím. Navalnyj totiž dnes při letu z Tomsku do Moskvy v bolestném křiku zkolaboval a upadl do bezvědomí. Letadlo muselo nouzově přistát v Omsku, kde se o nebohého opozičního lídra starají “špičky ve svých oborech”. Doposud se neprobral.

Navalného mluvčí tvrdí, že její šéf byl určitě otráven, pravděpodobně dostal něco do čaje, protože nic jiného toho rána nepil. Sám Navalnyj o sobě tvrdil, že už jednou otráven byl, a to sice, když sloužil ve vězení. Musel být převezen na marodku s “agresivní alergickou reakcí”. Seděl tenkrát i se svým bratrem po procesu, který Evropský soud pro lidská práva považuje za politicky motivovaný.

Ať už se na to díváte z kteréhokoli hlediska, Alexej Navalnyj nemá nejlepší vyhlídky. Vypadá to, že ho chce Putinova garnitura zařadit ke svým dalším oblíbencům jako byl například Boris Němcov, Sergej Magnitskij, Anna Politkovská nebo Alexandr Litviněnko. A nebo je to jenom náhoda. Jako je to v Rusku tak nějak obvyklé. Lidem je prostě někdy špatně, že?

HA HA HA HA HA HA HA HA...

Podobné články

Doporučujeme

Další články