fb pixel 9 případů mužské emancipace – G.cz
Vyhledávání

9 případů mužské emancipace

Když se řekne „emancipace“, všichni si představí boj žen za rovná práva. V tomto ohledu společnost značně postoupila. Máme ženský hokej, ženské političky, ženské bezdomovkyně i ženské řidičky autobusu. No ale co muži? Ti snad také mají právo na to být emancipovaní. V boji za rovnoprávnost žen se tak nějak zapomnělo na rovnoprávnost mužů.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.9.2018, 19:00

Muži o svých pocitech a cílech nemluví tak často jako ženy (protože to nikoho nezajímá), takže se neshlukují do spolků, kde by za svou rovnoprávnost bojovali.

Tím pádem ta emancipace v jejich případě postupuje pomalu a úspěchy jsou spíše dílčího rázu. Nicméně i tady se dá v několika případech mluvit o velkých vítězstvích.

1. Muži chodí na manikúru

V poslední době se nám mužům konečně podařilo prolomit jedno společenské tabu. Přestáváme se bát chodit na manikúru. Sice to ještě pár let potrvá, než se tato činnost stane naprosto běžnou, ale jsme na správné cestě. Vždyť není nic špatného na péči o své nehty. Hezké, lesklé a upravené nehty zvednou každému muži sebevědomí. Navíc pořádné dlouhé gelové nehty dokážou přinést kýžený klid mužské duši.

2. Krajkové prádlo už i pro muže

Konečně se muž může cítit sexy a chtěný ve svém spodním prádle. Může si koupit krajková tanga. Krajková tanga jsou výsadou sebevědomých mužů, kteří vědí, co v životě chtějí. Pryč s unylými boxerkami a trenkami (slipy nevyjímaje). Nyní konečně můžeme nechat volný průchod naší kreativitě a zvolit si přesně ten typ spodního prádla, který nám bude nejvíce vyhovovat.

Nyní můžeme i my hodit na sebe hezké krajkové prádélko a svádět svou manželku za jasným účelem toho, aby nám dala peníze na novou kabelku.

3. Muži na mateřské dovolené

Ženy si dlouho myslely, že mají na mateřskou dovolenou monopol, ale to se šeredně mýlily. Nový trend je takový, že i muži se zapojují do péče o mimino a nezřídka kdy s ním zůstávají doma, zatímco manželka jde dřít na dvanáct hodin denně do kamenolomu (protože je emancipovaná a chtěla to tak). Navíc muži do té výchovy přinášejí takovou tu přidanou hodnotu, kterou úzkostlivé ženy nikdy nepřinesou.

4. Mužské akvabely

Ano, i to už se děje. Muži na sebe taktéž chtějí hodit hezké bikiny a svíjet se pod vodou. Mají na to právo a toto právo začínají využívat. Český spolek Krasoplavci se navíc již několik let domáhá toho, aby se stala z mužských akvabel olympijská disciplína. My jim samozřejmě držíme palce.

5. Striptéři

Tento trend je již v chodu několik desítek let. Nicméně je třeba si uvědomit, že se to nezlomilo ze dne na den. To ne. Jsou za tím léta dřiny a odříkání, kdy průkopníci mužského striptýzu tento provozovali spíše jako koníček po parcích, kde se umělecky odhalovali a následně byli perzekuováni policií. Díky těmto průkopníkům, kteří nepochopeni strávili několik let ve vězení, můžou dnešní muži tančit u tyče a nechávat si strkat bankovky za svá krajková tanga.

6. Volba krále krásy

Ženy mají své soutěže miss, kde se předvádí v plavkách, hovoří o tom, jak by chtěly světový mír a nakonec ta nejtuctovější z nich vyhraje korunku, kterou za rok předá další. A už po ní ani pes neštěkne.

Naštěstí tuto možnost mají dnes i muži. U nás se volí muž roku, kde je kladen důraz hlavně na mužskou krásu a vymakaná vyholená těla. Krásní muži mají díky bohu také právo na to, aby se mohli vzájemně porovnávat a zjistit, kdo je nejkrásnější.

7. Tančení u tyče

Tento bohulibý sport bývat dříve pouze výsadou striptérek. Díky mužskému emancipačnímu lobby je dnes stále více mužských pole dancerů, kteří svými smyslnými pohyby a prací v bocích a hýžďových svalech dokážou, že i oni dovedou být v tomto odvětví rovnocennými partnery.

8. Zdravotní bratři

I do kdysi výhradně ženské práce se začínají drát mladí a cílevědomí muži, kteří se našli v přebalovaní, drhnutí žínkou a vylévání bažantů. Zdravotní bratři dnes nejsou žádným neuvěřitelným úkazem a oproti fyzicky slabým sestřičkám mají tu výhodu, že pokud jim pacient spadne z postele, prostě ho vezmou a do postele znovu vrátí. Tím pádem je více než jasné, že veškeré výhody jsou na jejich straně a brzy v tomto oboru zaujmou výsadní postavení.

9. I muži bývají obětí domácího násilí

Dříve výsostné postavení žen, tedy nechat si dát přes držku od manžela, který se nametený vrátil v ranních hodinách, postupně upadá. Ženy postupem doby získávají dávno ztracené sebevědomí a jsou si vědomy své rovnosti s muži.

Mnohdy se stane, že v domácnosti je žena tou, která nosí kalhoty a která nejde pro ránu daleko. Tento trend, kdy jsou muži týráni od žen, je sice zatím na začátku, ale pevně věříme tomu, že jednoho dne to bude tak přirozené, jako třeba dýchat nebo milovat.

A zde je 5 způsobů, jak si přivydělat, pokud jste jehovista.

Podobné články

Doporučujeme

Další články