fb pixel 9 názorných důkazů, že Hitler byl opravdu „gentleman“ – G.cz
Vyhledávání

9 názorných důkazů, že Hitler byl opravdu „gentleman“

Článek nalezený v Čapkově vile na Vinohradech před třemi lety na konci června se ukázal být velmi vtipným podvrhem vyrobeným literárním kritikem Jaromírem Slomkem. I diktátoři si chtějí hrát Únor 2014 a oslava 50 let existence německo-izraelských diplomatických vztahů Jako stand-up komik by světu určitě prospěl víc + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dodnes probublává mediálním rybníkem jedno palčivé téma. Aféra týkající se článku „Hitler je Gentleman“ znovu vyplula na povrch právě dnes, 20. dubna 2018, kdy by své 129. narozeniny oslavil Adolf Hitler, a zároveň je to čtyřicet let od úmrtí spisovatele Ferdinanda Peroutky.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 20.4.2018, 10:00

Sice to nevíme úplně jistě, ale je docela možné, že si onen článek s úderným titulkem kdysi zřejmě Miloš Zeman po šesté flašce becherovky spletl při pročítání Ohníčku s návodem na výrobu pasti na ježky z plechovky od guláše a gumičkového systémku.

My se ptáme. Je to vůbec potřeba? Je třeba hledat článek, který dokáže, že Peroutka prohlásil Hitlera za gentlemana? Vždyť jednoduchou dedukcí lze odvodit, že Hitler opravdu gentlemanem byl.

Zde je třeba uvést věci na pravou míru. Hitler byl bez debat jeden z největších darebáků, všiváků a masových vrahů, který kdy žil na této planetě. My ale budeme slovíčkařit a soustředíme se pouze na ten pojem „gentleman“, protože i ten největší ksindl může vykazovat znaky gentlemanství.

1) K ženám byl pozorný

Ačkoliv byl Hitler neduživý ošklivý skřet, měl nezměrné charisma a při jeho teatrálních projevech šla do kolen nejedna árijka. Za svůj život měl několik avantýr, z nichž nejznámější byla ta s Evou Braunovou, kterou si den před svou smrtí vzal za ženu.

Jako pravý gentleman si své ženy hýčkal, dával jim dárky (Evě například věnoval fungl novou kapsli s kyanidem.) A pokud zrovna nevedl válku za lepší Německo, zahrnoval je nehynoucí láskou.

2) Měl knírek

Výsadou každého opravdového gentlemana by měl být bez pochyby pěstěný knírek. Takový udržovaný knírek totiž řekne o jeho majiteli hodně.

3) Sebevražda

Pokud gentleman selže, má jenom jedno východisko. Zavřít se v místnosti s lahví koňaku a jediným výstřelem ukončit svůj život. V případě Hitlera by se o koňaku sice dalo polemizovat, avšak tento nahradil kapslí s kyanidem, a i ten výstřel ze zbraně zde byl (byť nejspíše ne jeho rukou, nýbrž rukou cizí, které to dal befehlem).

4) Dochvilnost

Pravý gentleman si zakládá na své dochvilnosti. Nikdy nepřijde ani pozdě, ale ani brzo. Přijde přesně v okamžik, kdy přijít má. Hitler například do Polska 1. září 1939 dorazil na minutu přesně. Akce se sice osobně nezúčastnil, avšak poslal své vojsko, takže jako by tam byl.

5) Společenské postavení

Pravý gentleman nemůže být žádný vandrák z venkova, který ráno dá slepicím, podojí kozu, a pak zbytek dne přehazuje hnůj. Gentleman musí mít společenské postavení, moc a kontakty. Jakožto Vůdce toto Hitler všechno splňoval.

6) Elegance v oblékání

Gentleman lpí taktéž na své celkové vizáži. Nepleťme si ho však s metrosexuálem. Gentleman je spíše v tomto směru konzervativní, a ač se honosí velkolepou garderobou, vychází v oblékání převážně z tradic a do nových trendů se příliš nepouští.

Adolf Hitler měl několik velmi kvalitních uniforem ověnčených různými řády a tituly, které si sám přidělil. Tehdejší módní policie musela na jeho outfit pět oslavné ódy (pokud ne, šla by do lágru).

7) Nikdy neuhodil ženu

Pravého gentlemana by ani nenapadlo uhodit ženu. To k němu prostě nesedí. Adolf Hitler nejen že byl k ženám pozorný, ale žádnou ženu neuhodil (pravděpodobně). Na ubližování ženám (i mužům a dětem) měl své lidi.

8) Uměl se vyjadřovat

Vedle uhlazeného zevnějšku, musí pravý gentleman umět i hovořit, aby zaujal posluchače a prosadil své myšlenky. To Adolf Hitler uměl celkem perfektně.

9) Chránil slabší

Chudák utlačované Německo bylo šikanováno tehdejšími velmocemi a bylo přidušeno různými pakty o odzbrojení, které vznikly po první světové válce. Defacto si Německo nemohlo založit svou armádu ani zbrojit. Ještěže přispěchal gentleman Hitler, který – byť byl Rakušan – se zastal nemohoucího Německa a přetavil upadající a chudnoucí zemi s pomocí tehdejšího Sovětského svazu ve schopného a obávaného světového hráče.

Nyní už je v tom naprosto jasno a vy se můžete podívat, kteří spisovatelé selhali a sympatizovali s Hitlerem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články