fb pixel Čeští vlastenci zuří: stanice Anděl se bude jmenovat Angel na počest Merkelové – G.cz
Vyhledávání

Čeští vlastenci zuří: stanice Anděl se bude jmenovat Angel na počest Merkelové

Zdroj: profimedia.cz

V roce 2020 se významná levobřežní dopravní křižovatka Anděl na pražském Smíchově přejmenuje na Angel. K tomuto rozhodnutí dospěla městská část Prahy 5 na doporučení Evropské unie, která nařídila pojmenovat tuto stanici podle německé kancléřky Angely Merkelové. Vedení Prahy 5 přišlo s rozumným návrhem, který EU vřele přivítala. České daňové poplatníky bude tato změna stát pouze několik desítek milionů korun.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 8.10.2017, 08:24

Anděl se přejmenuje na Angel

Evropská komise navrhla České republice, aby na počest německé kancléřky Angely Merkelové přejmenovala některou z významných pražských monumentů podle ní. Nápadů ze strany města Prahy bylo hned několik. Původně se uvažovalo, že by Pražáky oblíbená náplavka přejmenovala na nábřeží Angely Merkelové, což moc libozvučně nevyznělo. Proto se od tohoto nápadu hodně rychlo ustoupilo a pražští zastupitelé mohli opět upustit svou uzdu představivosti na špacír.

Mezi návrhy nejmenovaného zastupitele hlavního města Prahy se rovněž objevil nápad pojmenovat nějaké zvíře v pražské zoo po německé kancléřce, které by bylo dotované z peněz Evropské unie a v některém z pavilónů by vedlo luxusní život po vzoru našich německých sousedů, které jsme stále, co se týče platů a životní úrovně, nedohnali. Při návštěvě zoo bychom ihned na první pohled poznali, že dané zvíře se má stejně dobře jako Němci. „Po Merkelové bychom mohli pojmenovat třeba tygřici, i když ona na mě působí spíše jako dračice,“ poznamenal nejapným žertem pražský zastupitel Petr K. za ČSSD.

Pojmenovat lvici po Merkelové se zdálo málo

Nápad pojmenovat některé ze zvířat v pražské zoo a nechat ho žít si v „německém“ luxusu byl poměrně dobrý, nicméně z dlouhodobého hlediska neefektivní, proto se nakonec rozhodlo, že Česká republika uctí německou kancléřku přejmenováním dopravní křižovatky Anděl na Angel. Kromě názvu zastávek a zanesení do map se rovněž počítá s přejmenováním stanice metra. Dle hrubých výpočtů tento zásah bude stát odhadem několik desítek milionů korun českých. Navíc za těmito kroky souvisejícími se změnami bude muset Praha 5 najmout dalších 10 úředníků, kteří na změnách začnou pracovat už od poloviny příštího roku. Veškeré soukromé subjekty, které se nacházejí v této lokalitě Prahy 5, budou ze zákona muset změnit veškeré názvy, ve kterých se nachází budoucí starý název Anděl. V případě, že tak neučiní do 1. 1. 2020, hrozí jim pokuta až 50 tisíc korun českých.

S touto razantní změnou samozřejmě nesouhlasí i čeští vlastenci, kteří k Angele Merkelové mají obrovský odpor, jelikož dle jejich slov patří mezi odpudivé vítače běženců a může za podporu islámu v Evropě. „Cože??!! Metro Anděl se přejmenuje na Angel podle sluníčkářky a vítačky Merkelový? Tak to přes tuhle stanici už nikdy nepojedu a radši budu chodit pěšky,“ vyjádřil se jeden z řadových členů hnutí Blok proti islámu, kterého tato informace doslova rozzuřila. V reakci na tuto změnu obratem vznikla protestní petice, na kterou však magistrát Prahy 5 nebude brát zřetel, čímž naznačuje, že změna proběhne v každém případě.

Jaké místo byste po německé kancléřce pojmenovali vy? Napište nám do komentářů.

A zde vědci zjistili, že lidé, kteří fotí houby, vedou smutný život.

Podobné články

Doporučujeme

Další články