fb pixel 7 typů osobností, které potkáte nejčastěji v Sudetech – G.cz
Vyhledávání

7 typů osobností, které potkáte nejčastěji v Sudetech

Bezdomovců je v Praze hromada, dealerů na Václaváku snad ještě víc. I to by možná bylo fajn řešit. Třeba. Někdy výhledově... + DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Sudety jsou místo zapovězené Bohu. Dodnes vlastně nikdo ani nechápe, proč je Hitler vlastně chtěl, když v podstatě není o co stát. Kromě pár kopců, zavřených dolů a montoven tu však žije i spousta zajímavých lidí, kteří jsou pro tuto oblast typičtí. Nejčistější esencí Sudet je bezesporu Ústecký kraj, který nám pravidelně přináší kuriózní zprávy v lokálním tisku. Prostředí Ústeckého kraje vychovává spoustu zajímavých typů lidí, na které jinde nenarazíte. Mají dokonce své specifické pojmenování. Zde je 7 nejvýraznějších z nich.

Martin Miko
Martin Miko 19.12.2018, 09:52

Matečák

Jakási odnož tolueňáka, která se pohybuje primárně v okolí Karlových Varů, kde takzvanou drogu matečák zpropagoval jistý Mauglí. „Takhle se tady zfoukáváme,“ zní z populárního videa. Matečák je v podstatě směs chemických látek, které se používají při výrobě pervitinu. Inhaluje se skrz igelitový pytlík, do kterého se matečák nalije a poté „fouká“.

Tolueňák

Jedná se o osobu se sevřenou pěstí, kterou si často dává k nosu. V dlani totiž svírá hadřík namočený v toluenu nebo ředidle. Inhalováním výparů nastává euforie a přicházejí halucinace. Nejznámější tolueňák v republice je autorem legendární písně „Pečivo, chleba, čtyři rohlíky. K tomu segedínský guláš, čtyři knedlíky.“

Olaška s parfémem

Parta žen všeho věku chodící po městě a nabízí parfémy zdarma, jenže nejsou zdarma, protože pak za ně chtějí peníze na vlak. Podomní prodejci elektřiny a „šmejdi“ by se od nich mohli co učit. Tyto dámy poznáte podle kníra, hromady bižuterie a dlouhé sukně. Většinou na ulici pořvávají hlášky jako „čange mange“ nebo „chas pel“.

4. Cestovatel bez peněz

Pohublý nemytý člověk, který s sebou tahá psa. Na hlavě většinou nosí dready nebo kšiltovku. Většinou se potuluje po centru nebo v okolí nádraží. Většinou si vás zastaví na ulici, nadechne se a začne vyprávět svůj nacvičený životní příběh, který začíná v roce 2010 a popisuje všechny životní pády a zklamání. Bohužel zapomene zmínit oloupení vlastní babičky o rodinné zlato a krádež tržby u posledního zaměstnavatele. Na konci příběhu po vás chce peníze na vlak do bodu B. Zároveň však nedokáže vysvětlit, jak se dostal do bodu A, když nemá peníze.

5. Tříkoruňák

Většinou se jedná o obtloustlého člověka, který nechce chodit do práce, protože nerad vstává. Bydlí u maminky nebo babičky, ale ty odmítají nadále sponzorovat jeho popíjení a kouření marlborek. Proto stojí před supermarketem a prosí návštěvníky obchodu o tři koruny. Tohoto člověka nejlépe odzbrojíte tím, když se ho zeptáte na drobné dříve vy než on. Tuto otázku mu totiž nikdy nikdo nepoložil a absolutně ho vyvedete z míry.

6. Krabicák a Lahvoň

Někoho hřejí dobré skutky a jiného zase levné víno z krabice. Většinou se jedná o potulné existence, které nejčastěji postávají před večerkou a poučují okolní svět o životě. Krabici dokážou otevřít dvouma prstama a lahváče jednou rukou, ale to je asi tak všechno.

7. Pikáček

Člověk, který neustále někam pospíchá, ale bohužel neví kam. Navíc je posilněn pervitinem, takže jedl a spal naposledy před dvěma dny. Tito lidé většinou nebývají obézní, protože vitamín P jim dodal tolik energie, že se jim podařilo spálit tisíce kalorií. Návod, jak zhubnout 20 kilo za kilo, má však při dlouhodobější aplikaci také své mouchy, například poškození mozku nebo paranoii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články