fb pixel 7 důvodů, proč milovat Miloše Zemana – G.cz
Vyhledávání

7 důvodů, proč milovat Miloše Zemana

To, že je Miloš Zeman řekněme mírně kontroverzní osobnost, to asi není žádná novinka. Jedni ho zbožňují za to, že se s ničím takříkajíc nesere, a druzí ho nesnášejí za to, no zkrátka proto, že se s ničím takříkajíc nesere. Navíc to je hulvát a alkoholik.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.5.2016, 18:50

Nicméně ať už je váš postoj k Miloši Zemanovi jakýkoli, my vám teď nastíníme několik důvodů, proč Miloše Zemana milovat.

1. Dal světu Jiřího Ovčáčka

Nebýt Miloše Zemana, svět by nikdy nepoznal tu bizarní figurku jménem Jiří Ovčáček. Jirkovi názory, omluvy a vysvětlování chování Miloše Zemana již dnes v mnoha případech takřka zlidověly. Ostatně jeho urputná snaha vysvětlit nevysvětlitelné jistě jednou vejde do učebnic a pojmy jako „Ovčáčkovina“ nebo „Ovčáčkovat“ se stanou nedílnou součástí běžné mluvy.

2. Dal světu Pražskou kavárnu

Miloš Zeman vytvořil univerzálního nepřítele, na kterého se dá všechno svést. Ačkoliv není přesně jasné, co to ta Pražská kavárna vlastně je, z jejích řad se generuje spousta vlastizrádců a rozvracečů republiky, na které si můžeme ukázat a hned se cítit lépe. Jakmile někdo pojmenuje nepřítele, hned se lidem uleví. Tam, kde už ani Kalousek nestačí, to sveďme na Pražskou kavárnu.

3. Bonmoty

Miloš Zeman se prostě s ničím a nikým nesere. Jeho průpovídky bývají poměrně vtipné a štiplavé. Byl by to jistě obstojný stand up komik.

4. Je to rebel

Míla si jede všechno po svém. Nezajímá ho, co si myslí okolí, co na jeho činy říká vláda, ani co na jeho činy říká ústava. Prostě a jednoduše se nenechal svázat okovy diktátu elity a zákonů a jede si ten svůj jazzíček. Vždyť on to Ovčáček všechno už nějak obhájí.

5. Žije naplno

Žrádlo, chlast, cigarety. Miloš se neošidí. Dobře ví, že tu nebude navěky, tak proč se žinýrovat. Je to požitkář. Zapálit si cigaretu ve vlaku v nekuřáckém vagonu? Miloš ví, jak žít.

6. Je lidový

Miloš Zeman není od pohledu žádný pozérský intoš ani úlisný a emočně vychladlý byznysmen – šizuňk, kterému už jenom ze samotného výrazu z obličeje sálá hamižnost na sto honů. Miloš je takový to naše poctivý český klasický vesnický bůro. Miloš Zeman je v podstatě naše kulturní dědictví.

7. Protože je to prostě Miloš Zeman

Už od revoluce tu pořád straší ve veřejném životě, byť se na krátkou dobu stáhnul na Vysočinu. Není jiného člověka, kterého by bylo tak snadné zparodovat. Jeho náklon hlavou na stranu, naběhnutí deseti brad a signifikantním hlasem proneseno: „Tak podívejte se…“ zvládne opravdu každý.

Minimálně jednou týdně nějaká ta menší či větší ostuda, hbitě vysvětlena Ovčáčkem. Aby toho nebylo málo, tak Míla k tomu svému působení přidává ještě takzvanou přidanou hodnotu. Mezi to můžeme zařadit například aféru s Peroutkou a Hitlerem a nebo to, že vedoucí kanceláře prezidenta České republiky, Vratislav Mynář, nemá bezpečností prověrku (ačkoliv podle zákona ji mít musí), a i přesto je stále kancléřem. Kolem Miloše je pořád nějaká ta sranda.

A TADY se můžete podívat, jak Miloš Zeman v obleku spidermana rozdával nemocným dětem bonmoty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články