fb pixel Miloš Zeman v obleku Spidermana rozdával v Motole nemocným dětem bonmoty – G.cz
Vyhledávání

Miloš Zeman v obleku Spidermana rozdával v Motole nemocným dětem bonmoty

Miloš Zeman v převleku Spidermana sklidil u dětí v nemocnici velký úspěch
Zdroj: www.innerdspace.com

Ač mnozí povaleči z Pražské kavárny nemohou přijít Miloši Zemanovi na jméno, ten opět dokázal, že je nejen prezidentem obyčejného občana, ale že v něm třímá i notná dávka lidskosti a soucitu.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 26.4.2016, 15:50

Minulý čtvrtek spolu s Jiřím Ovčáčkem a Vratislavem Mynářem navštívil nemocnici Motol a to konkrétně dětské lůžkové oddělení, kde se jal přinést nemocným dětem trochu radosti a smíchu.

Prezident Miloš Zeman v kostýmu Spidermana obcházel lůžková oddělení a rozdával bonmoty.

Pan prezident ví, kde ho je třeba. Děti jsou nejen naše budoucnost, ale je to i nejzranitelnější část populace. Děti v sobě mají přirozené dobro a ještě nejsou zkažené světem dospělých. Proto se pan prezident rozhodl tímto hezkým gestem povzbudit malé pacienty po vzoru slavných sportovců nebo známých herců. Děti alespoň na chvilku přišly na jiné myšlenky.“

Tohle prozradil novinářům na místě prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v převleku za klauna. Ostatně i on se do dění zapojil. Dětem hrál na loutnu, recitoval dětské říkanky a metal kozelce.

„Víte děti, co to je pasy? Kunda...“ začal prezident Miloš Zeman se svým dětským programem hned v prvním pokoji, zatímco Jiří Ovčáček zrovna dělal dětem z nafukovacích balónků pejska.

„Prezident Miloš Zeman je rovněž otec, takže mu utrpení dětí není lhostejné. Velmi rád by pro trpící a nemocné děti udělal něco hezkého. Tak jsme chvilku přemýšleli a napadla nás tato akce. Miloš Zeman se o své bonmoty s dětmi mile rád podělí," odpověděl Jiří Ovčáček na dotaz, co pana prezidenta vedlo k této charitativní akci.

Samotné akce se bohužel nemohl zúčastnit Vratislav Mynář, který se do nemocnice sice dostavil, ale v obleku za vodníka musel zůstat v čekárně, neboť nebyl vpuštěn k dětem z důvodu toho, že nemá prověrku.

Ano, to mohu potvrdit. Panu Mynářovi byl vedením nemocnice zamezen přístup k samotným dětem z důvodu, že doposud nezískal bezpečnostní prověrku. Pan Mynář se však na místě odvolal, takže čekáme, jak se vedení nemocnice k situaci vyjádří," komentoval Jiří Ovčáček tuto ošemetnou situaci.

Ať už s Mynářem, nebo bez, děti z dětského oddělení byly za přítomnost pana prezidenta v obleku za Spidermana velmi vděčné a jeho pronášené bonmoty doslova hltaly.

„Pan pjezident Spajdlmen je leglační. Slandovně kulhá, motá se po místnosti a když na mě plomluvil, tak voněl jako taťka, když pijde z hospody,“ culil se malý Honzík, který na oddělení leží se zlomenými žebry, když se ho jeden z reportérů zeptal, jak se mu výstup pana prezidenta líbil.

„Špajdlmen smlděl po čůlánkách,“ nechala se zase slyšet malá Anička, která je právě po operaci slepého střeva.

Jak je vidno, tak děti si návštěvu pana prezidenta užily a co je hlavní, na chvilku zapomněly na svá trápení.

Už několik měsíců nečtu noviny a díky tomu jsem duševně zdráv,“ s úsměvem solil Miloš Zeman další ze svých bonmotů dětem, když zjistil, že na akci jsou přítomní novináři.

Podle Jiřího Ovčáčka bude Miloš Zeman i nadále pokračovat v podobných lidských krocích a akce s dětmi nebudou v jeho nabitém programu chybět.

A TADY se můžete odívat na sedm varovných náznaků, že Miloš Zeman je pouhým slouhou Moskvy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články