6 možných kandidátů na prezidenta České republiky – G.cz
Vyhledávání

6 možných kandidátů na prezidenta České republiky

Textař a producent Michal Horáček v rozhovoru v DVTV přiznal, že eventuálně zvažuje kandidaturu na prezidenta. Kdo bude další?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.5.2016, 16:50

Prezidentské volby tu jsou za necelé dva roky a už je tak nějak potřeba začít se na ně pomalu připravovat.

Jestliže se Miloš Zeman do té doby neuchlastá anebo se neodstěhuje do Číny, kde má připravený srub na dožití, je potřeba si položit otázku: „Kdo se mu v prezidentských volbách postaví?“

1. Zdeněk Škromach

Protřelý politik, který si lidovostí příliš nezadá se Zemanem. Zdenda sice nesype z rukávu jeden bonmot za druhým, za to se ale umí precizně rozvalit na zahradě do bazénku s vodou a natočit se u toho. V tom je to Zdendovo hlavní gró. Rosolovité polonahé tělo ponořeno do vlažné vody, to půjdou voličky do kolen.

Nezapomínejme rovněž na jeho seflíčka. To se bude líbit mladým voličům.

Jedinou otázkou je, zda, v případě jeho výhry, by byl bazének přesunut na Hrad anebo Hrad k bazénku na zahradu.

2. Tomio Okamura

Minulé prezidentské volby podcenil, takže nyní má možnost na reparát. Ačkoliv měl podle japonské tradice spáchat dávno seppuku a přestat strašit ve veřejném životě, Tomio stále žije a bojuje za ten svůj malý kousek štěstí.

Tomia bere vážně pouze hrstka jeho fanatických obdivovatelů, takže pokud by vyhrál, tak jedině z recese. Něco ve stylu: „Ty vole, koho budeš volit? Já vůbec nevím. To je hrozný panoptikum.“ „Hele, já nevím. Víš co? Budeme volit toho rákosníka. Bude aspoň prdel.“

3. Jana Bobošíková

Ta ve volbách nesmí chybět. V žádných. Ať se volí do čehokoliv, Bobošíková tam kandiduje. U Jany není ovšem důležitý cíl, ale samotná cesta. Očividně si užívá samotnou volbu a zvolená být ani nechce.

Případné voliče určitě zaujme její zarputilost a bojovnost. Obyčejný člověk by po několika volebních debaklech na další volby zanevřel. Jana však ne. Tu nic nezlomí. Ta bude stále a stále kandidovat, i když všichni (včetně ji samotné) ví, že nebude zvolena. To chce kuráž. A za to ji uznáváme.

4. Jiří Pospíšil

Poslanec Evropského parlamentu v lednu tohoto roku v rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedl, že vážně zvažuje kandidaturu na prezidenta.

Ačkoliv svou sexuální orientaci veřejně neodhalil, byl by to pravděpodobně první český homosexuální prezident (u Václava Klause to není jisté). Je náš národ připraven na teplého prezidenta? Je náš národ připraven na Václava Moravce v roli první dámy?

5. Jaromír Jágr

Jarda zatím svou kandidaturu neohlásil. Samozřejmě to záleží hlavně na tom, jak se mu bude dařit v NHL a na štěstíčku. V roce 2018 to pravděpodobně nestihne, ale jednoho dne... Jednoho dne bude Jágr prezident.

6. Andrej Babiš

Andrej svou kandidaturu sice vyloučil, ale nikdy neříkej nikdy. Možná, že co nevidět bude potřebovat Babiš idemnitu (Speciální druh imunity, kterou se honosí výhradně prezident. Během své funkce nemůže být souzen a ani nikým ke stíháním vydán. Vyjma vlastizrady.).

Nicméně z role ministra financí se lépe čaruje s dotacemi, takže funkce prezidenta by mu byla k ničemu.

A TADY se můžete podívat na deset fiktivních prezidentů, kteří nás baví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články