fb pixel 6 kontroverzních suvenýrů: kukačky s Hitlerem a další národně socialistické upomínkové předměty – G.cz
Vyhledávání

6 kontroverzních suvenýrů: kukačky s Hitlerem a další národně socialistické upomínkové předměty

Konvička se stává nejčastějším suvenýrem s podobou někdejšího vůdce nacistického Německa. Náhoda? Nejspíš ano. Podívejte se ale i na další kníraté skvosty. Připomínají nám, že pan říšský kancléř je tu stále s námi.

David Horák
David Horák 18.2.2016, 15:38

1. Kuk – na zdravíčko na vítězství!

Tyhle hodiny zaujaly známou postavu sociálních sítí, designéra Maxima Velčovského, který je ironicky doporučuje stále více hnědnoucí části českého národa. Fakt je, že nikdy nejdou špatně.

„Hajlíček!,“ zdraví pan říšský kancléř

Vidíte, dvě hodiny“, pochvaluje si jedna z postav epizody Hoo done it amerického seriálu Get Smart. To ale příliš nenadchlo druhého muže, který namítl, že přeci nejsou dvě. Když říká, že jsou dvě, tak JSOU dvě,“ opravuje ho první muž. Přinejmenším jde o první kukačky, které umí alespoň pozdravit. Vlastně možná ani to ne.

2. Konvička s vůdcovými rysy

Americký obchodní řetězec JCPenney zaznamenal velký úspěch s designovou varnou konvicí, která – s trochou dobré vůle a představivosti – připomíná hajlujícího pana říšského kancléře. Po konvici se během několika dní jen zaprášilo. Firma se ale tvářila jako andílek: „To je zcela neúmyslné. Kdybychom chtěli mít konvici, která by něco či někoho připomínala, vybrali bychom si design koťátka nebo sněhuláka,“ napsala na twitteru. Jen aby, chtělo by se dodat.

3. Sieg mňau!

A je to tady (už zas). Kočky, které vypadají jako Hitler, mají svůj web už dobrých 10 let. Uživatelé na něj umísťují fotky svých zvířat s černou srstí na čele i kolem čenichu. Nejlepšího z nich, bělostného kocoura Adolfa, nadšení uživatelé vynesli až na osmibodové hodnocení z deseti.

Všichni ale nadšení nejsou. „Najdi si kloudnou práci,“ vzkázal administrátorovi přes okénko vyhrazené nenávistným příspěvkům jeden z odpůrců kočičího webu. „Můj dědeček umřel v koncentráku, jak si jen můžete dělat legraci z utrpení lidí,“ napsal jiný.

No, kdyby z Hitlera měli všichni legraci už od 30. let, žádné koncentráky by zřejmě nezbudoval.

4. Konvička II

Výtvarník Charles Krafft, který se proslavil porculánovým kalašnikovem vzor AK-47 s cibulovým vzorem a konvicemi vyvedenými jako hlavy diktátorů, s kníratou „konvičkou“ narazil.

Publicista Jen Graves jej v listu The Stranger (týdeník vycházející v Seattlu) nařkl ze sympatií k nacionalismu a z popírání holokaustu. Příznivci tohoto po desítky let uznávaného umělce pak začali sundávat jeho díla ze stěn. Pohled na celou sérii konvic zahrnující bývalého severokorejského diktátora Kim Čong Ila nebo bývalého, podvodně zvoleného íránského prezidenta Ahmadínežáda, ale dává tušit, že z lásky k vůdcům rozhodně nevznikla.

5. Šampon pro muže? Adolf ví, který je nejmužnější!

Proč používáš šampon pro ženy, když nenosíš dámské šaty? “ ptá se turecky dabovaný Hitler v reklamě na šampon opatřené německými titulky.

Opravdoví muži používají Biomen,“ vykřikuje vůdce v reklamě. Nevkusný spot, jehož autoři šéfovi nacistické říše zjevně připisují mužnost, naštval istanbulskou židovskou komunitu čítající na dvacet tisíc lidí. To hnusná zmrzlina s Hitlerem vůdce alespoň zesměšňuje.

6. Tykev

A ještě jedna výmluvná ukázka toho, že nosičem nechvalně známých rysů může být i naprosto cokoliv, obyčejnou tykev nevyjímaje.

A TADY si můžete přečíst něco vydatného o Vladolfu Putlerovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články