fb pixel 6 novoročních předsevzetí, na která se raději vykašlete – G.cz
Vyhledávání

6 novoročních předsevzetí, na která se raději vykašlete

Konec roku s sebou přináší řadu dilemat. V první řadě je potřeba si určit, která z klasických předsevzetí si dáte.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 30.12.2015, 19:50

Výběr je samozřejmě na vás, ale pamatujte, že další šanci budete mít až za rok. Takže vybírejte s rozvahou.

1. Přestanu kouřit

Ano, vypadá to velmi pokrokově a číší z toho ta snaha o zdraví, nicméně nenechte se zlákat tím pozlátkem. Pokud jste vášnivý kuřák, nepřestanete být vášnivým kuřákem jen tak, ze dne na den. Respektive, jestliže máte silnou vůli, zvládnete to na pár dnů či týdnů. Pak si znovu zapálíte.

Má to vůbec cenu? Jestliže jste kuřák, tak z nějakého důvodu. Chutná vám to, dělá vám to dobře, při kouření vypadáte drsně anebo prostě každé ráno rádi vychrchláváte hleny. Proč si tedy upírat něco, co vám dělá dobře? Chcete si opravdu předsevzít, že se od Nového roku budete trápit?

Strach z rakoviny? Pokud jste muž, beztak zemřete na rakovinu prostaty, a pokud žena, tak na rakovinu prsu. Kuřte v klidu dál a nestresujte se strašákem zdravotních rizik kouření.

2. Zhubnu

Víte, co všechno obnáší hubnutí? Musíte omezit jídelníček, respektive ho ještě navíc vylepšit o potraviny, které jsou hnusné. Musíte se navíc začít hýbat. A to ne jen se pohybovat po bytě, ale například začít běhat nebo provozovat nějaký sport. Takové běhání nebo sport, to je děsný žrout času. Času, během kterého se můžete věnovat něčemu užitečnému. Třeba kouření.

Jste tlustí? No a co? Každý jsme nějaký. Užívejte života, nelamte si hlavu s váhou a dejte si na dobrou náladu třeba kilo bůčku.

3. Naučím se cizí jazyk

Proč proboha? Pokud jste se ho nenaučili ve škole, teď už to těžko doženete. Čím jste starší, tím hůř se vám bude učit. Mozek už nefunguje tak jako za mlada. Navíc k čemu vám to bude? V Čechách se domluvíte česky bez problémů a pokud doposud žádný cizí jazyk neumíte, znamená to, že jste z Čech vytáhli paty tak maximálně někam do turistických letovisek, kde cizí jazyk nepotřebujete. Tedy nehrozí, že byste cizí jazyk v budoucnu potřebovali. Raději dojezte ten bůček a dejte pokoj s cizím jazykem.

4. Vydělám více peněz

To je hezké, a jak to chcete udělat? Máte plán? Máte strategii? Nemáte nic a jen plácáte prázdnou slámu. Berete svých krásných dvanáct tisíc za pásem a chcete si vyskakovat s penězma? Jak chcete vydělat více peněz? Budete u pásu dvakrát víc? To se udřete. Na vyšší pozici vás nepustí, jelikož neumíte cizí jazyk. Kdybyste neutratili tolik peněz za cigarety, něco byste možná ušetřili, ale to vy ne.

5. Budu vegetarián

Krásné předsevzetí. Zde musíme jedině chválit, jelikož je možné, že si tento článek přečte nějaký vegetarián. Je známo, že vegetariáni jsou velmi citliví a zároveň popudliví lidé, kteří nemají rádi, když si z jejich životního stylu někdo dělá srandu.

Pokud tedy chcete být popudlivý člověk, který je hrdý na to, že nejí maso a toto samozřejmě všem v okolí musí neustále připomínat, aby se cítil být lepším než jiní, směle do toho. Pokud chcete být normální člověk, tak se na to vykašlete.

6. Najdu si vážnou známost

No vzhledem k tomu, že jste tlustý prase s vyhulenejma plícema, co každých pár minut vychrchlává chuchvalce hlenů, nemáte peníze, jelikož se dřete u pásu za pár drobných a nemáte sebemenší snahu na tom něco měnit a neumíte žádný cizí jazyk, bude toto předsevzetí pravděpodobně zbytečné.

A naopak TADY máte 6 tipů na novoroční předsevzetí, která z vás udělají lepšího člověka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články