6 důvodů, proč je Jiří Ovčáček nejschopnějším státním úředníkem v historii Česka – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč je Jiří Ovčáček nejschopnějším státním úředníkem v historii Česka

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Snad žádný tiskový mluvčí v historii České republiky se do naší paměti nezapsal tolik jako Jiří Ovčáček, který mimochodem příští týden oslaví své 40. narozeniny. I to je důvod, proč bychom si z něj neměli jen utahovat, ale občas ho i pochválit za záslužné činy a železnou vůli, kterou prokazuje nejen na svém Twitteru, ale i v reálném světě.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 8.1.2019, 11:12

Muž s nejhorší prací na světě

Lidé bohužel na Jiřím Ovčáčkovi hledají pouze zápory, což se nám nelíbí, protože je to muž plný kladů a předností, které by mu mohlo - a mělo - mnoho lidí závidět...

1. Obhajuje neobhajitelné

Vemte si, že máte v podstatě nejnevděčnější práci na světě. Spočívá v tom, že český prezident něco nelíbivého prohlásí a vy to následně musíte obhájit před veřejností a novináři, aniž byste zazdili zásady a životní postoje, které budujete už druhé volební období.

2. Drží v tajnosti mnohá hradní zvěrstva

Nejspíš se nikdy nedozvíme, jaké bujaré večírky se dějí na Hradě nebo v Lánech, když se venku setmí. Avšak vzpomeňme na bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta, kterého před pár lety zachytily videokamery při bohémských praktikách. Můžeme se jen domnívat, jak to za zavřenou hradní bránou doopravdy chodí.

3. Dokáže odzbrojit i nejostřílenější novináře

V rozhovorech, kde jiní tápou a bojí se přeřeků, zůstává Jiří Ovčáček ledově klidný a sebevědomý, což jsou vlastnosti, které získal během své novinářské praxe v Haló novinách a Blesku.

4. Geniálně ovládá sociální sítě

Není moc státních zaměstnaců, kteří by dokázali svými příspěvky na sociálních sítích upoutat pozornost veřejnosti takovým způsobem, jako to zvládá Jiří Ovčáček. Je pozoruhodné, že díky svému účtu na Twitteru ještě stále nerozpoutal třetí světovou válku, i když k tomu má občas velmi slušně nakročeno.

5. Je to rebel!

Když mu bylo 16 let a zprocházel punkovým obdobím, rozhodl se obarvit si vlasy na zeleno. Vzhledem k tomu, že tehdy studoval na arcibiskupském gymnáziu, vyvolalo to rozruch. Nakonec kvůli tomu musel přestoupit na jinou školu.

6. Je to úředník s lidskou tváří

Málokterý tiskový mluvčí má takový smysl pro humor jako Jiří Ovčáček. Během své „mluvčákovské“ kariéry musel čelit stovkám vtípků a koláží, které dodnes pravidelně kolují sociálními sítěmi. Podobně jako Kalousek je i Ovčáček sběratelem kreslených vtípků, které jsou mířené na jeho adresu.

A zde je 6 mužů, kteří by dokázali zastavit Václava Klause v boji o prezidentské křeslo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články