6 mužů, kteří by dokázali zastavit Václava Klause v tom, aby se stal příštím českým prezidentem – G.cz
Vyhledávání

6 mužů, kteří by dokázali zastavit Václava Klause v tom, aby se stal příštím českým prezidentem

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vzhledem k tomu, že v příštích prezidentských volbách již Miloš Zeman kandidovat nebude, rozhodl se Václav Klaus starší zvážit, že by si to takříkajíc dal ještě jednou. Sice mu je už 77 let a prezidentem se stal v minulosti již dvakrát, to ale pro Klause nejsou žádné překážky. Musí však počítat s tím, že se mu do cesty může postavit těchto 6 protikandidátů, kteří mu nedají nic zadarmo...

Martin Miko
Martin Miko 7.1.2019, 13:44

1. Václav Klaus

Pravděpodobně nejsilnější soupeř Václava Klause je on sám. Okolo osoby Václava Klause se toho od 90. let stalo opravdu hodně. Namátkou vzpomeňme na vznik ODS, privatizaci, opoziční smlouvu, amnestii nebo názory na globální oteplování. Vypadá to na těžký souboj a Václav Klaus z minulosti bude tomu současnému silným oponentem.

2. Václav Klaus mladší

Syn bývalého prezidenta Václava Klause a současný poslanec za ODS by rovněž mohl zaujmout početnou voličskou základnu v rámci předvolební kampaně. I jeho otec si ho váží jako vyprofilované osobnosti se silnými názory, které se nemusí líbit všem, ale své příznivce mají. Dočkáme se finálního souboje Kikiny Vadera s Vaškem Skywalkerem mladším?

3. Tomio Okamura

Zdá se, že na Okamurovy řeči a „strašáky“ už lidé nereagují jako dříve. Podle prosincových průzkumů by se hnutí SPD nedostalo ani do parlamentu, jelikož mu ANO sebralo mnoho voličů. Logický by byl tedy krok Tomia Okamury kandidovat na post prezidenta ČR. Jedná se o jednoho z nejoblíbenějších tuzemských politiků, a navíc má maminku z Moravy. To zní víc než nadějně!

4. Jaromír Soukup

Nově estrádní umělec a milovník moderování pořadů, jejichž názvy obsahují jeho jméno, by mohl do prezidentských voleb rovněž zasáhnout. Vzhledem k tomu, že se na televizní obrazovce objevuje už několik let zhruba 8 hodin denně, dostal se Soukup do povědomí občanů a nyní má velkou šanci zabodovat i na politické scéně.

5. Zdeněk Škromach

Dočkáme se slavného návratu bazénkového krále? Zdeněk Škromach v roli prezidenta by rozhodně pozvedl celou ČSSD znovu na vrchol. O své kandidatuře oficiálně hovořil už v minulém roce, takže se máme na co těšit. Místo hovorů z Lán bychom si užívali hovody od bazénku. Tohle vlastně docela dost chceme.

6. Jaromír Jágr

Kdyby bylo možné vykonávat funkci prezidenta při hokeji, byl by legendární hokejista Jaromír Jágr prezidentem už dávno. Bohužel to však možné není, jenže volby jsou až za 4 roky, což znamená, že by do té doby mohl jít Jágr do penze.

A zde se neustále vesele utrácí za slevy na jízdném pro studenty a seniory.

Podobné články

Doporučujeme

Další články