fb pixel 5 kandidátů, na které by američtí demokraté měli vsadit spíš než znovu na Hillary Clinton – G.cz
Vyhledávání

5 kandidátů, na které by američtí demokraté měli vsadit spíš než znovu na Hillary Clinton

Chcete další roky s prezidentem Trumpem? Protože přesně takhle jim jdete naproti. Podle listu New York Post dává Hillary Clinton dohromady volební tým a v roce 2020 si chce zopakovat prezidentskou kandidaturu. Pokud do toho tato dáma půjde znovu, mohou si demokraté předem připsat další prohru. Přitom mají k dispozici několik osobností, které by už teď mohli profilovat jako vhodná želízka do boje o Bílý dům a byli by s nimi stoprocentně úspěšnější...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.7.2018, 13:34

1. Joe Biden

Obamův viceprezident a v Americe extrémně populární politik by pro demokratickou stranu mohl být opravdu silným a reálným kandidátem. Sám už možnou kandidaturu několikrát nadhodil. V 90. letech sice podpořil ne zrovna LGBT friendly Zákon na obranu manželství, ale loni už tuto komunitu vehementně bránil před omezeními ze strany prezidenta Trumpa. Není proti potratům, možnost nákupu zbraní by omezil a především má smysl pro humor, který USA poslední dobou dost výrazně dochází.

2. Alexandria Ocasio-Cortez

Nejzářivější hvězda současné politické scény v Americe má všechny předpoklady být úspěšná v jakékoliv všelidové volbě. Je to vzdělaná žena narozená v newyorském Bronxu, avšak s portorickými kořeny. Když dokončila univerzitu, našla si dvě práce, aby finančně podpořila rodinu. Je krásná, je chytrá, je mladá, myslí aktuálně, nebojí se kritizovat své šílené kolegy; jako třeba echt pravičáka Benjamina Netanjahua. Jen se obáváme, že je příliš čerstvou tváří na to, aby se už vlastně za rok mohla ucházet o prezidentské křeslo. Ale tak třeba za další čtyři roky!

3. Michael Bloomberg

Američanům milionář v prezidentské funkci nevadí, tak proč pro změnu nesáhnout po tom decentnějším? Někdejší newyorský starosta a podnikatel Michael Bloomberg je jedenáctým nejbohatším člověkem na světě. Po zkušenostech s demokratickou i republikánskou partají je nezávislý. K otázce imigrantů se staví střízlivě a realisticky a v předvolebních debatách by Trumpa zadupal do země.

4. Oprah Winfrey

O kandidatuře Oprah Winfrey se hodně spekulovalo, ačkoliv populární moderátorka to několikrát sama odmítla s tím, že by ji kandidatura zabila. Její kandidatura je nereálná, pravdou ovšem je, že Winfrey stále patří k nejpopulárnějším osobnostem a real life influencerům ve Spojených státech. Hlasy amerických žen by měla v kapse tzv. na hned.

5. Joe Kennedy III

Bavíme se o kandidátech, kteří by měli skutečnou šanci porazit Donalda Trumpa, nikoliv o těch nejlepších. A k úspěchu ve volbách potřebujete hlavně dvě věci - dobré jméno a popularitu. Obojí nejmladší z velkého klanu Kennedyových má, na druhou stranu je na něm trochu znát, že to na stín svých předků hraje až moc. Zároveň je vůči Trumpovi dost agresivní a zřejmě by se v souboji nechal unést. Navíc je to zrzek a všichni víme, co to znamená...

Podobné články

Doporučujeme

Další články