3 důvody, proč je Ivanka Trump vůbec nejhorším členem americké prezidentské rodiny – G.cz
Vyhledávání

3 důvody, proč je Ivanka Trump vůbec nejhorším členem americké prezidentské rodiny

Ivanka by jednou ráda šla v otcových šlépějích a stala se prezidentkou USA. Podle knihy a Bannona je ale "tupá jak tágo". + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Má krásné české jméno, krásnou rodinu, krásný projev - celá je prostě krásná. Pod slupkou dokonalé dcery z lepší společnosti Ivanky Trump se ale skrývá pěkně shnilé nitro. Jejího otce všichni nesnáší, její macecha je lidem pro smích, její bratři v pravidelných intervalech znechucují společnost, je to ale první americká dcera, kdo je v celé své rodině tím nejhorším článkem. Tady jsou 3 důvody, proč.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.6.2018, 12:00

1. Hra na dokonalou ženu a matku

Ivanka budí dojem, že ženy můžou mít všechno; rodinu i úspěšnou kariéru. Ona to přece dokázala. Je vzdělaná, miluje své děti a pořád má čas podporovat otce v jeho politické kariéře. Vypadá to, že chce jít příkladem všem ženám a bojuje za jejich práva, čím dál častěji se ale ukazuje, že jediná žena, o jejíž práva Ivance jde, je ona sama. Je to jen pár dní, co blondýnka vzbudila dost zásadní rozruch, když na Twitter nahrála fotografii, na níž se tulí s jedním ze svých potomků. Jako náhodou tenhle perfektní obrázek přišel ve chvíli, kdy se na hranicíc USA s Mexikem kvůli deportacím cizí rodiny roztrhávají...

2. Aktivní pravá ruka, která dobře ví, co dělá

Pokud chcete namítnout, že v případě této konkrétní fotky mohlo jít o náhodu, tak ne. Ivanka k pozornosti společnosti a médií nepřišla teď. Od malička je zvyklá fungovat takříkajíc v záři reflektorů a moc dobře ví, co, kdy a proč na sociálních sítích dělá. Zároveň ani zdaleka není jen usmívající se milují dcerou, jejíž jedinou úlohou je usmívat se na fotografiích vedle amerického vůdce. Ivanka i její manžel Jared Kushner jsou v rámci Trumpova vládnutí aktivními hybateli. Zatímco prezident pracuje na ochraně skvělé Ameriky, Ivanka a její choť mají za úkol předvádět, co ta skvělá Amerika je – šťastná, idylická, privilegovaná a hlavně bílá.

3. Šaráda, která neskončí

Triádu uzavírá fakt, že výše popsanou masku Ivanka nikdy nesundá, z role nikdy nevypadne. Zatímco Donaldu Trumpovi to občas ujede a názory veřejnosti má dost na salámu a jeho synové ze sebe tučný škraloup narcistických zbohatlických lovců divokých zvířat už nikdy nesetřesou, Ivanka stále předstírá a dál předstírat bude, že to všechno dělá z čisté lásky, ze zadní řady a z dobré vůle. A to i poté, co na ní prasklo pár nekalých podnikatelských praktik v podobě, nebo že v čínské továrně, kde se vyrábí věci pro její módní značku, dost tvrdě porušují lidská práva. Další věc je, že právě mediální obraz ostatních členů její rodiny Ivance samotné pomáhá vytvořenou iluzi udržovat při životě. Náhoda? Sotva.

A tady 6 nejzajímavějších věcí z knihy ze zákulisí Bílého domu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články