Bojí se jedu v jídle a jeho dcera je "tupá jak tágo": 6 nejzajímavějších věcí, co najdete v nové knize ze zákulisí Trumpova úřadu – G.cz
Vyhledávání

Bojí se jedu v jídle a jeho dcera je "tupá jak tágo": 6 nejzajímavějších věcí, co najdete v nové knize ze zákulisí Trumpova úřadu

Nová kniha ze soukromí Donalda Trumpa pracuje s významným zdrojem - prezidentovým někdejším hlavním poradcem Stevem Bannonem.
Zdroj: Profimedia.cz

Je teprve 6. ledna, ale už tak je jasno o jedné z nejskandálnějších knih letoška - rozhodně to tak vypadá poté, co britský deník Guardian zveřejnil několik zajímavostí z publikace Oheň a hněv: S Trumpem v Bílém domě novináře Michaela Wolffa. Detaily zpoza zavřených dveří oválné pracovny mu prozradil někdejší hlavní poradce současného amerického prezidenta Steve Bannon. S Trumpem se nerozešli zrovna v dobrém v létě loňského roku. Hlava USA se po zveřejnění úryvků z knihy nechala slyšet, že se ztrátou místa přišel Bannon zřejmě i o rozum. Co všechno na prezidenta a jeho blízké práskl?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.1.2018, 12:21

1. Vítězství ho vyděsilo

Když začínalo být v závěru voleb jasné, že Trump zamíří do oválné pracovny, byl prý kandidát zcela šokován. Při pohledu na sečtené hlasy prý vypadal jako duch, nejprve se tvářil zmateně, poté vyděšeně. Jeho manželka se údajně rozplakala, a nešlo o slzy štěstí. Během půl hodiny se ale Trump vzpamatoval, jakoby najednou uvěřil, že je schopen se prezidentského mandátu zodpovědně ujmout.

2. Co vlastně chcete?

Ani po volbách si Trumpův tým nebyl tak úplně jistý, co vlastně bude nový prezident prosazovat, jaká jsou jeho hlavní témata. Autor knihy se odkazuje na rozhovor s Trumpovým zetěm Kushnerem, který šest týdnů po tchánově výhře neuměl vyjmenovat tři jeho prioritní zájmy.

3. Tupá jak tágo

Půvabná blondýnka, trochu pokrytecká podnikatelka a příkladná maminka s lehce nezdravým vztahem k vlastnímu otci, tak vidí Ivanku Trump veřejnost. Wolff v knize píše, že šestatřicetiletá žena uzavřela pakt s manželem, že jednou, až se naskytne příležitost, bude kandidovat na prezidentku USA a půjde v otcových stopách. Podle Bannona je ale, bohužel, "tupá jak tágo".

4. Rande s Rusy

Z politického hlediska asi nejskandálnější pasáž knihy. V červnu 2016 se v Trump Tower sešli Donald Trump Junior, Jared Kushner a exšéf prezidentské kampaně Paul Manafort se skupinou vlivných Rusů, a to bez přítomnosti právníků. Podle Bannona je to špatné, dokonce přímo vlastizrádné. Trump dodnes tvrdí, že o schůzce nevěděl, podle Wolffa je ale nemožné, aby to před ním syn utajil.

5. Strach z jídla

Že se stravuje převážně ve fast foodech, to se o Trumpovi ví. Není to ale proto, aby se přiblížil prostému lidu, nebo že by si chtěl přivodit infarkt - on se prý totiž bojí, že mu někdo dá do jídla jed. Zároveň je údajně extrémně háklivý na osobní věci, zejména na kartáček, a uklízečky v Bílém domě mu nesmí na nic sahat. Bannon popsal situaci, kdy jedna z hospodyň zvedla prezidentovu košili ze země a ten pak udělal nepříčetnou scénu.

6. Inaugurace se nelíbila

Svůj velký den, prezidentskou inauguraci, si podle všeho Trump ani trochu neužil. Nelíbilo se mu vůbec nic. Byl nespokojen s ubytováním a hlavně s tím, že mnoho celebrit akci na protest proti němu ignorovalo. K tomu všemu se zřejmě hádal s manželkou Melanií, která svou vlastní naštvanost nedokázala příliš dobře skrývat, a její kyselý výraz se stal tématem mnoha článků.

Tady čtěte 21 výňatků z deníčku Donalda Trumpa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články