1. Kolik má kdo přátel?
Devětatřicet procent uživatelů má maximálně sto přátel. Pouhých patnáct procent má více než pět set přátel. Nejméně přátel má věková skupina 65 let plus, je to okolo třiceti.
2. Nejčastější aktivity
Devětadvacet procent uživatelů dává "like" několikrát denně. Statusy si nikdy nemění čtvrtina uživatelů.
3. Proč Facebook?
Největší procento uživatelů (47) navštěvuje Facebook kvůli fotkám a videím svých přátel. Nejméně je podle průzkumu zajímají reakce ostatních na vlastní příspěvky.
4. Divné jazyky
V nabídce jazyků si můžete zvolit například jazyk pirátů nebo leetspeak - internetový slang, který místo některých písmen používá čí$L4 a jiné znaky.
5. Barvy
Facebook je modro bílý, protože zakladatel Mark Zuckerberg trpí barvoslepostí - má problém s červenou a zelenou. Modrou vidí nejlépe.
6. Facebook a vztahy
Celá třetina amerických rozvodů v roce 2011 obsahovala ve svých dokumentech slovo Facebook.
7. Zaměstnanci Facebooku
Mají se fakt dobře. Jejich pracovní smlouva zahrnuje zdravotní a důchodové pojištění, měsíc dovolené, firemní volno, snídaně, obědy a večeře zdarma, firemní prádelnu a služební notebook od Applu nebo IBM. Základna se nachází v Palo Alto v Kalifornii, na konci roku 2013 přímo zaměstnával 6337 lidí.
8. Název a doména
Původně běžel na adrese thefacebook.com. Doménu facebook.com firma koupila až v roce 2005 za 200 000 dolarů.
9. Byl to původní nápad?
Sociální síť tohoto formátu není úplně originální myšlenka. S Facebookem se soudila konkurenční síť ConnectU, která vinila Marka Zuckerberga z krádeže nápadu i zdrojového kódu, který měl vytvořit právě pro ConnectU. Mimosoudní vyrovnání mělo výši dvaceti milionů dolarů a více než 1,2 milionu akcií Facebooku. Vzhledem k tomu, že má nyní tržní hodnotu přes 120 miliard dolarů, šlo o drobné.
10. Pouze pro studenty
Až do září roku 2006 byl dostupný pouze pro americké univerzity a střední školy.
11. Fotky vedou
Je největším fotoalbem na světě - uživatelé každý den nahrají 3,5 milionu fotek, celkově obsahuje přes 250 miliard obrázků.
12. V některých zemích ho neznají
Největším cenzorem Facebooku je Čína, která blokuje napřílad i Google, Twitter, Blogspot a celou řadu dalších stránek - od velkých firem přes internetové televize, trackery pro stahování torrentů až po porno. Ale má své vlastní sociální sítě - komunikační program QQ, stránky Qzone nebo kombinaci facebooku a Twitteru s názvem Weibo.