fb pixel Zpomalování platů poslanců je nesmysl. Naši zákonodárci by měli brát alespoň dvojnásobek současné částky – G.cz
Vyhledávání

Zpomalování platů poslanců je nesmysl. Naši zákonodárci by měli brát alespoň dvojnásobek současné částky

Zdroj: Profimedia.cz

Platy našich poslanců jsou výsměch. Politici by měli brát alespoň stejně jako naši přední čeští manažeři a ředitelé korporací. Zpomalování růstu poslaneckých platů je populistické gesto některých politických subjektů. Nedivme se, že při současných mzdách našich politiků existuje tolik korupčních afér, úplatků, klientelismu a dalších podvodů.

Martin Miko
Martin Miko 24.8.2018, 12:23

V současné době berou poslanci okolo 95 000 Kč čistého, což je samozřejmě na Českou republiku poměrně slušné platové ohodnocení, jenže berte ohledy na to, jakou má poslanec odpovědnost. Jasně, můžete namítnout, že poslanci SPD tam jen sedí, koukají do zdi a na příkaz Tomia hlasují tak či onak, jenže do Poslanecké sněmovny se dostali i lidé, kteří reálně pracují, navrhují zákony, studují předkládané zákony, pracují v jednotlivých výborech a vykonávají další pracovní aktivitu, která se nedá nijak měřit ani spočítat. Navíc mají obrovskou odpovědnost, jelikož jejich rozhodovací schopnosti mohou výrazně ovlivnit životy 10 milionů lidí.

To, že lidé nadávají na to, že poslanci berou spoustu peněz za žádnou práci, je samozřejmě nesmysl. Když srovnáte mzdu oproti jiným profesím, tak se poslanci pohybují v průměrných hladinách. I zkušenější počítačový programátor si vydělá bez problémů dvakrát více než poslanec. To samé máte u všemožných popových celebrit. Jeden koncert Bena Cristovao odpovídá měsíční mzdě českého poslance. Nebo si vezměte profesionální sportovce, jejíchž náplní práce je kopání do míče nebo bruslení za pukem s kusem dřeva v ruce. Podle časopisu Forbes si český fotbalový brankář Petr Čech vydělal za minulý rok kolem 242 milionů korun, což by český poslanec vydělal asi za 212 let.

Nedivme se, že v české politice existuje taková korupce, když naši politici pracují za drobné. Bohužel by bylo velice nepopulární, kdyby to nějaký český politik vyslovil nahlas, takže všichni raději mlčí a nechávají to na 2,5násobku průměrné nominální měsíční mzdy fyzických osob v nepodnikatelské sféře.

Co si myslíte vy? Berou podle vás poslanci hodně nebo málo peněz? Napište nám do komentářů! A zde potomek Syřanů Raduan Nwelati brojí proti zlým cizincům.

Podobné články

Doporučujeme

Další články