fb pixel Zpěvačka LP se vrací do Prahy: Na dvou květnových koncertech představí hity z nového alba – G.cz
Vyhledávání

Zpěvačka LP se vrací do Prahy: Na dvou květnových koncertech představí hity z nového alba

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Americká zpěvačka Laura Pergolizzi známá jako LP potěšila své české fanoušky v uplynulých dvou letech několikrát a ani letos Českou republiku nevynechá. 11. a 12. května 2019 představí ve Foru Karlín své nové album Heart To Mouth.

Václav Roman
Václav Roman 5.5.2019, 13:18

LP představí své páté album

Zpěvačka s italskými kořeny Laura Pergolizzi, která je známá jako LP, to v pražském Foru Karlín už zná, vystupovala zde totiž loni v létě. V roce 2017 se zase zaprášilo po vstupenkách na její dva koncerty v pražském klubu Roxy. Navíc byla ve stejném roce hvězdou festivalu Colours of Ostrava, kde ji publikum přijalo s velkým nadšením. A už je tu zase!

V květnu bude hrát na dvou koncertech skladby ze svého už pátého alba Heart To Mount, které vyšlo v prosinci 2018. Jsou z něj například singly Girls Go Wild a Recovery.

Nové album se vyznačuje přímostí výpovědí - naprosto bez cenzury, bez nadbytečných slov. „Když přistoupím k mikrofonu a začnu zpívat, cítím přímé spojení mezi srdcem a ústy,“ uvedla LP. Dále se nechala slyšet, že během své kariéry a života už zjistila, co chce hrát a sdělit lidem: „Nemusím nic předstírat, mohu se projevit naplno, což pramení z tvůrčí svobody. Nemusím nikoho žádat o povolení, mohu být tou, kterou chci být. A psát o tom.”

Album se začalo rodit už v roce 2017 a jako už dříve na něm spolupracovala s producentem Mikem Del Rio a skladatelem Nathanielem Campanym.

Její debutové album (Heart-Shaped Scar) vyšlo v roce 2001, úspěch a sláva se však dostal až v roce 2012 s albem Into the Wild. Průlom pak přišel s albem Lost On You (2017).

Nejen úspěšná zpěvačka, ale i skladatelka

Ještě než se proslavila jako sólová zpěvačka, její písničky dobývaly hitparády. Živila se totiž psaním songů pro takové hvězdy jako Backstreet Boys, Rita Ora, Cheer, Leona Lewis či Christina Aguilera.

Lístky v síti Ticketportal jsou už na oba květnové koncerty vyprodány. Zbývá doufat, že k nám zpěvačka s italskými kořeny zavítá brzy znovu.

A co Česka míří také Deep Purple. Zde si můžete přečíst 7 zajímavostí o legendární kapele, která dala světu Smoke on the Water.

Podobné články

Doporučujeme

Další články