fb pixel Bez něj bychom neměli Gangsta's Paradise: 10 zajímavostí o nevidomém multitalentu Steviem Wonderovi – G.cz
Vyhledávání

Bez něj bychom neměli Gangsta's Paradise: 10 zajímavostí o nevidomém multitalentu Steviem Wonderovi

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

I bez zraku dokázal víc než většina muzikantů, se kterými hrál. Nevidomý multiinstrumentalista Stevie Wonder dnes oslaví 74. narozeniny a my jsme na jeho počest vybrali 10 zajímavostí z jeho života, během kterého stihl vydat přes 35 alb a svou hudbou oslovit miliony lidí na celém světě.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 13.5.2024, 10:22

Třikrát Grammy

Stevie Wonder patří k nejprodávanějším hudebníkům 20. století a od svých 12 let v podstatě neopustil nahrávací studio. Kromě vlastní nesmírně úspěšné tvorby stihl ještě spolupracovat s takovými jmény, jako je bývalý Beatle Paul McCartney, soulová legenda Marvin Gaye nebo americká rocková legenda Bruce Springsteen. Wonder je prostě důkazem, že ani takové omezení jako nevidomost nemůže stát v cestě skutečnému talentu.

Stevie Wonder získal za svá alba Innervisions, Fulfillingness' First Finale a Songs in the Key of Life Grammy za nejlepší desku roku v letech 1974, 1975 a 1977. Když si v roce 1976 přebíral Paul Simon svou výhru za album roku, žertem poděkoval Wonderovi za to, že toho roku nic nevydal, jinak by prý Simon neměl žádnou šanci.

A takovýchto zajímavostí je naše galerie plná:

A tady si nastudujte 5 zajímavostí o legendárním americkém písničkáři Johnny Cashovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články