fb pixel LP – G.cz
Vyhledávání

LP

Americká zpěvačka s italskými kořeny Laura Pergolizzi, která je známá jako LP, se narodila 18. března 1981 v americkém New Yorku, kde také vyrůstala.

Proslavila se nejenom jako zpěvačka, ale také jako skladatelka písní pro Cher, Christinu Aguileru, Ritu Oru, Rihannu a Backstreet Boys. Pro Rihannu složila například písničku „Cheers (Drink to That)“, která vyšla na jejím albu Loud. Zásadní je také píseň „Beautiful People“, kterou LP složila pro Christinu Aguileru.

Její kariéru odstartovala skladba Into the Wild, která byla použita v reklamě na Citybank (vyšla také na jejím album Forever fo Now). Světovou proslulost ji přinesl song Lost on You ze stejnojmenného alba,

Své debutové album Heart Shaped Scar vydala v roce 2001. Druhé album, Suburban Sprawl & Alcohol, vydala v roce 2004. Následovala alba: Forever for Now (2014), Lost on You (2016), Heart To Mouth (2018).

V roce 2017 koncertovala v Praze. Oba její koncerty v klubu Roxy byly rychle vyprodány. Ve stejném roce vystoupila také na festivalu Colours of Ostrava. Znovu pak v ČR vystoupila 8. července 2018 v pražském Foru Karlín.

Její páté studiové album Heart to Mouth vyšlo 7. prosince 2018. Hned první singl z něj Girls Go Wild se rychle stal jednou z nejhranějších skladeb tuzemských rádií.

Koncerty LP v ČR v roce 2019: 11. a 12. května 2019 ve Foru Karlín v Praze

V roce 2020 se americká zpěvačka LP do České republiky vrátí. Její nezaměnitelný hlas zazní v červenci v Dolních Vítkovicích na Colours of Ostrava 2020.