Zoufalá obrana Novákové: Ministerstvo průmyslu mystifikuje jiným rozhovorem o mobilních datech, který se nevysílal – G.cz
Vyhledávání

Zoufalá obrana Novákové: Ministerstvo průmyslu mystifikuje jiným rozhovorem o mobilních datech, který se nevysílal

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Poslední dny musí být pro ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou velmi nepříjemné. Kvůli odvysílané reportáži v pořadu 168 hodin na České televizi se totiž stala terčem posměchu a její výrok o cenách za mobilní data se stal inspirací pro desítky internetových vtipálků. Místo omluvy občanům jsme se však dočkali argumentu, že vše bylo vytrženo z kontextu. Na webu Ministerstva průmyslu a obchodu však rozhovor nenajdete, protože je tam prezentován jiný.

Martin Miko
Martin Miko 20.2.2019, 12:36

Vytrženo z kontextu?

Obhajovat drahá data v televizním rozhovoru přišlo českou ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou pěkně draho. Po několika dnech intenzivních vtípků a hlášek se ukázalo, že se ministerský úřad snaží zakrýt její "legendární" rozhovor, ze kterého vzešel i její výrok o ceně mobilních dat v Česku. Ministryně sice tvrdí, že jsou její věty vytržené z kontextu a dle její slov prý uváděla mnohem více argumentů, proč mají Češi drahá mobilní data. S operátory se prý jedná a oni mají na vše pádné argumenty.

Podle serveru Lupa.cz měl tiskový odbor na webu ministerstva průmyslu a obchodu zveřejnit plnou a nesestříhanou verzu, která by ukázala, kde je skutečně pravda. V rozhovoru však ani jednu z vět, které odvysílal pořad 168 hodin nenaleznete. Marta Nováková totiž natočila pro Českou televizi dva rozhovory a tiskový odbor MPO použil ten druhý. Přitom na webu ministerstva průmyslu a obchodu je rozhovor prezentován jako nezkrácené vyjádření pro pořad České televize 168 hodin.

Samozřejmě, že to není jen o ministryni Novákové, ale i o samotných mobilních operátorech, kteří drží oficiální nabídky neobvykle vysoko. Jakmile nejste součástí firemního tarifu, nemáte známé nebo agresivně nevyhrožujete odchodem ke konkurenci, tak máte prostě smůlu a musíte platit víc než je obvyklé. Nedej bože když vám dojdou data a vy si je musíte jednorázově dobíjet. Za jeden "ubohý" gigabyte zaplatíte nechutných 200 korun. Pak se ministryně průmyslu a obchodu nemůže divit, že se lidé ptají v restauracích a kavárnách na heslo k wi-fi.

Je nutno podotknout, že žádný politik v Česku neumí snížit současnou cenu mobilních tarifů, dokáže však uvolnit místo na trhu pro čtvrtého operátora, který by s velkou pravděpodobností s cenou dat dost "zatočil". Následovala by lavina slev ze strany O2, T-Mobile a Vodafone. Ještě se budeme divit, jak moc dokáží naši operátoři snížit své ceny.

Postavit se na stranu operátorů a následně sklidit obrovskou vlnu naštvanosti ze strany občanů poukázalo na to, že něco je s cenou mobilních dat v Česku opravdu špatně.

A zde se celý internet směje souboji mezi Tomiem Okamurou a Lubomírem Volným.

Podobné články

Doporučujeme

Další články