fb pixel Zmatky nejedné biomatky: Česko podle WHO už nepatří k zemím, ve kterých byly vyhlazeny spalničky – G.cz
Vyhledávání

Zmatky nejedné biomatky: Česko podle WHO už nepatří k zemím, ve kterých byly vyhlazeny spalničky

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Českým biomatkám se povedl další husarský kousek. Díky nim totiž Světová zdravotnická organizace (WHO) zrušila naší zemi status zemí, ve kterých byly vymýceny spalničky, což znamená, že se pomalu ale jistě vracíme zpátky do středověku. Ne každé retro je super.

Martin Miko
Martin Miko 29.8.2019, 13:09

Středověk se vrací

Pokrytecké chování biomatek po celé Evropě vyvrcholilo, že WHO zveřejnila tvrdá čísla o spalničkách v rámci starého kontinentu. Ve 48 evropských zemích bylo totiž během prvního pololetí zaznamenáno skoro 90 tisíc případů spalniček, což je dvojnásobek oproti prvnímu pololetí v roce 2018. Loni bylo od ledna do června zaznamenáno 44 případů spalniček, takže se nemůžeme divit, že Světová zdravotnická organizace vyzývá k posílení očkování.

V některých evropských zemích přitom existují už pokuty pro matky, které očkování odmítají. Jinde zas pro změnu zakazují neočkovaným dětem chodit do školek a škol, přesto však počet nakažených je dvojnásobný než loni. A to stejné platí i pro ČR. České ministerstvo zdravotnictví před měsicem uvedlo, že spalničkami bylo letos doposud nakaženo 573 lidí, zatímco loni to bylo za celý rok pouhých 203 osob.

Zdá se, že osvětová kampaň na zarputilé matky nefunguje. Hoaxy okolo očkování, které měly údajně souviset s autismem u dětí, byly několikrát po sobě vyvráceny. Nezodpovědné biomatky si však stále stojí za svým a nadále věří nechat své potomky napospas civilizačním chorobám je mnohem zdravější než očkování. Přitom je vše naopak. Civilizační choroby jako jsou spalničky mohou dětem vážně ublížit.

„Šíření dezinformací považujeme za stále větší hrozbu. Vyzýváme proto provozovatele sociálních sítí, komunity, vůdce i další lidi, kteří se veřejně vyjadřují, aby se ujistili o tom, že sdělují přesné a vědecky důvěryhodné informace,“ sdělila světu Kate O`Brienová ze Světové zdravotnické organizace. Dokonce i Češi zareagovali na téma šíření dezinformací. Česká televize dokonce připravuje nový pořad, ve kterém bude upozorňovat na dezinformace, které se šíří v naší společnosti. To je cesta správným směrem.

A zde vás pobaví italský politik Salvini, který se nakonec nedostal do vlády.

Podobné články

Doporučujeme

Další články