Zhrzení milenci všech zemí, bojte se: stalking na Instagramu už neprojde, sociální síť na vás nově práskne skoro vše

Když vám dá někdo kopačky, to jediné, co chcete, je zalézt si do postele, brečet a skrz slzy tiše stalkovat profily na sociálních sítích jeho a člověka, kterému dal přednost před vámi. Rozhodně, pokud jste holka. Speciálnímu druhu porozchodového mučení ale brzo odzvoní.

Bonzák Instagram

V čem je krása instagramového stalkingu? Pokud se náhodou nedvou-ukliknete, člověk, jehož fotky sjíždíte, nemá šanci zjistit, že detailně sledujete vše, co dělá a s kým to dělá. Období svobodného šmírování ale, zdá se, definitivně končí.

Už před časem přišel ze strany populární sociální sítě založené na sdílení fotografií pěkný podraz v podobě Instastories. Po rozkliknutí něčího příběhu si totiž dotyčný může úplně jednoduše zjistit, že jste jeho příspěvek viděli, navíc se říká, že uživatel, který se v seznamu těch, co si story prohlédli, ukáže na prvním místě, je zároveň také tím, kdo vás nejaktivněji pozoruje.

Nyní přichází další ťafka - web TechCrunch přinesl informaci, že Instagram zkouší trial nové vymoženosti. Pokud si uděláte screenshot něčího Instastory, dostane ten člověk upozornění, a to nejen na to, že si někdo uložil jeho příspěvek, napráská mu také, kdo přesně to byl. Několik desítek uživatelů skutečně takové upozornění dostalo, jiným zase chodí výhružné zprávy ve stylu "Až si příště uděláte screenshot, řekneme to na vás".

Dá se tohle všechno obejít? Jistěže; údajně funguje přepnout do režimu Letadlo poté, co otevřete něčí story a screen vyrobit až pak. Druhá varianta je taky přestat sledovat lidi, se kterými už nemáte nic společného, rozhodně skoncovat s ukládáním důkazů o tom, že to děláte a jít někam ven. Ideálně na terapii.

A tady čtěte důležité info o odstávce Facebooku a Instagramu 29. února.


Komentáře