Facebook i Instagram budou mimo provoz: Odstávka serverů se plánuje na 29. února

Obrázek uživatele Martin Miko
23.1.2018, 08:01

Dle oficiálního vyjádření tiskové mluvčí největší sociální sítě na světě dojde k odstavení Facebooku i Instagramu z důvodu údržby minimálně po dobu 24 hodin, a to 29. února 2018. V případě, že se plánované opravy serveru nestihnou, tak bude odstavení pokračovat i 30. února. Lidé však už nyní nevědí, jak naloží s volným časem.

Lidé se bez Facebooku budou muset obejít 29. února

Na Facebook jsme si navykli neuvěřitelným způsobem a po spánku, vylučování a přijímání potravy ho vnímáme jako jednu ze základních lidských potřeb, jelikož ho drtivá většina z nás navštěvuje denně a tráví na něm podstatnou část svého volného i pracovního času. Od roku 2004, kdy vznikl, však nikdy neměl delší výpadek než pár hodin, takže lidé, kteří se postupně dozvídají o jeho nemilosrdné výluce plánované na 29. února 2018, propadají panice.

„Facebook tu se mnou byl, když jsem měl přesčasy v práci, i když mi rodila žena a já čekal v čekárně. Teď ho nejmíň na den vypnou a já nenahodim status, fotku ani nikomu neokomentuju odkaz,“ smutně vzdychá 24letý Jan V. z Pardubic, který se přiznal, že je na sociálních sítích závislý a dokonce trpí tzv. Nomofobií, což je strach ze ztráty mobilního signálu. I Jan se na výpadek Facebooku a Instagramu připravuje už nyní a dvakrát týdně navštěvuje psychologa.

Lidí nevědí, jak naložit s volným časem

Uživatelé Facebooku už nyní zakládají skupiny, ve kterých řeší, co budou dělat během doby, kdy bude svět bez Facebooku. Lidé mají například v plánu pracovat, bavit se s kamarády nebo se konečně rohlížet při přecházení přes silnici. Ti nejodvážnější prý hodlají dokonce řídit bez držení mobilního telefonu v levé ruce, což je skvělá zpráva.

Jak využijete den bez Facebooku vy? Máte v plánu něco unikátního? Napište nám do komentářů a podělte se s námi.

A zde je 10 věcí, které musíte na Facebooku dělat, aby vás měli všichni rádi.


Komentáře