Zemanová versus Drahošová: jaké jsou kandidátky na příští první dámu Česka? – G.cz
Vyhledávání

Zemanová versus Drahošová: jaké jsou kandidátky na příští první dámu Česka?

Vsadit si můžete i na to, jestli Jiří Drahoš založí novou politickou stranu. Drahošová, pokud se stane první dámou, má v plánu se aktivně zapojovat do dění přímo spojeného s prezidentským úřadem. Eva Drahošová je vystudovanou knihovnicí a za manžela je vdaná už čtyřiačtyřicet let. + DALŠÍ 1 FOTKA

Jedna se postarala o sběr podpisů, druhá se do předvolební kampaně pořádně obula až nyní. Současná první dáma Ivana Zemanová má v „protivnici“ Evě Drahošové vyrovnanou sokyni v boji o místo první dámy. Ani jedna se neskrývá v pozadí a obě mají potenciál zahýbat s finálním výsledkem. Jaké jsou ženy velkých mužů a jakým způsobem je v pranici o Hrad podporují?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 19.1.2018, 12:58

Blondýna proti brunetě

Spojuje je manželství s prezidentským kandidátem, jinak jsou ale po všech stránkách rozdílné, dokonce i barvou vlasů. Ivana Zemanová a Eva Drahošová, ženy potenciálních hlav českého státu, rozhodně nestojí ve stínu svých drahých, přesto se o nich příliš nemluví a o druhé jmenované toho zatím ani mnoho nevíme. Zatímco Zemanová aktivně sbírala podpisy pro opětovnou kandidaturu současného prezidenta, Drahošová začala s kampaní až nyní, krátce před druhým kolem voleb. Která z nich bude příští první dámou?

Příběh té současné už je poměrně známý, ačkoliv před minulou volbou prezidenta na tom byla podobně jako Drahošová. Držela se stranou a předvolební aktivitu nechávala na dceři Kateřině, která byla hlavní tváří otcovy kampaně. Tentokrát ale musela převzít otěže, neb dcerunka žije v Anglii a po pornoskandálu se swingers párty by mohla výraznější účast Kate Zemanovým šancím spíše uškodit.

Zemanová se s o dvacet let starším budoucím manželem potkala během studia na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v roce 1990. Tehdy poslanec Zeman sháněl sekretářku, a tak rozená Bednarčíková zanechala školy a vrhla se do pracovního procesu. Z kolegů se stali milenci a posléze legitimní pár. Letos oslaví 25. výročí svatby.

Cílevědomé manželky

Drahošová je s manželem o něco déle, jsou svoji 44 let, mají dvě dcery a už i vnoučata. Délka jejich vztahu je mimochodem jedním z argumentů, kterým vystudovaná knihovnice brání svého muže před nařčením, že je suchar – kdyby byl, rozhodně by s ním nežila, což dává celkem smysl. Odrážení útoků a reakce na pomluvy je ostatně hlavním cílem jejího zapojení se do kampaně. Kromě toho se rozhodla osobně objíždět voliče, zejména starší lidi, a to především příznivce Miloše Zemana. Právě jejich získání je totiž klíčem k úspěchu Drahošova jak zvolení, tak případného prezidentování.

Paní aktuálního hradního pána před druhým kolem naopak ubrala, ačkoliv se nechala slyšet, že manžela doprovodí do všech televizních debat, kterých se zúčastní. Vyjadřuje se především k tématu nejpalčivějšímu – Zemanovu zdraví. Brání ho se slovy, že jsou to lži, které ji osobně uráží. Ve funkci první dámy se Zemanová doposud hodně zaměřovala na seniory, její pozornost si ale teď získaly především opuštěné děti. Drahošová, pokud Zemanovou na pozici vystřídá, by se zase ráda aktivně zapojovala především do dění spojeného přímo s prezidentským úřadem.

A tady 5 věcí, které mohou Drahošovi před druhým kolem zlomit vaz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu