fb pixel Zemanova parta si z Hradu dělá diskotéku. Po Nejedlém bude v reprezentativních prostorách pařit i Mynář – G.cz
Vyhledávání

Zemanova parta si z Hradu dělá diskotéku. Po Nejedlém bude v reprezentativních prostorách pařit i Mynář

Vratislav Mynář a Martin Nejedlí. Nejbližší spolupracovníci Miloše Zemana, kteří si z Pražského hradu dělají dějiště svých mejdanů.
Zdroj: Profimedia.cz

Miloš Zeman se ihned po nástupu do úřadu prezidenta obklopil poněkud pochybnými, ale o to oddanějšími spolupracovníky. Bez Vratislava Mynáře, Martina Nejedlého nebo Jiřího Ovčáčka nedá Zeman ani ránu. Hradní parta ví, že mít za kamaráda prezidenta se vyplácí a neváhá toho využívat. Pražský hrad se tak občas stává dějištěm opuplentních oslav. Loni zde své narozeniny slavil Zemanův poradce Nejedlý, letos zde padesátku oslaví kancléř Vratislav Mynář. O něčem podobném se běžným smrtelníkům může jen zdát.

Jan Palička
Jan Palička 8.6.2017, 14:51

Miloš Zeman je bezpochyby výraznou osobností, nicméně co se jeho působení v úřadu prezidenta týče, málokdo si ho umí představit bez hloučku jeho nejbližších spolupracovníků. Kde je Zeman, tam jsou i Vratislav Mynář, Jiří Ovčáček, Martin Nejedlý a ještě donedávna i Jindřih Forejt, který byl nahrazen Vladimírem Krulišem, toho času v pracovní neschopnosti po nehodě v policejním BMW.

Zemanovi muži jsou si moc dobře vědomi toho, že postavení nejbližších spolupracovníků prezidenta jim přináší nesporné výhody, kterých se obyčejným smrtelníkům nedostává. Běžný volič Miloše Zemana své narozeniny oslaví tak leda v hospodě, zato Zemanovi blízcí si klidně mohou zapařit i na Pražském hradě.

Už v loňském roce vyvolal kontroverzní reakce prezidentův poradce Martin Nejedlý. Muž, který patří k Zemanovým spojkám s Ruskem vzhledem k tomu, že je napojen na ruského ropného giganta Lukoil, se rozhodl oslavit své padesátiny ve velkém stylu. Jako místo oslav si vybral Letohrádek královny Anny v zahradách Pražského hradu. Ten se uzavřel turistům a párty pro vyvolené mohla započít.

Na Nejedlého oslavu dorazila samá lepší společnost. K vidění byli prakticky všichni politici blízcí Miloši Zemanovi, ale i bývalí premiéři Topolánek a Fišer. Zlatým hřebem byla pochopitelně návštěva Zemana samotného, který svému věrnému Martinovi přede všemi popřál a přihodil nějaký ten bonmot. Plot letohrádku byl obehnán překližkou, aby náhodou někdo z dolních deseti milionů, kterým Zeman dle svých slov dělá prezidenta, neviděl, jak se hradní parta veselí.

Letos životní jubileum v podobě padesátin oslaví i další z prezidentových nejbližších, kancléř Vratislav Mynář. I on pochopitelně není žádný troškař, a tak je pochopitelné, že půjde ve stopách kamaráda Nejedlého a slavit se bude na Hradě. Letohrádek už se zemanovské partičce asi okoukal, tak Mynář jako dějiště oslav zvolil Jižní zahrady. Vše je pochopitelně opět jen pro pozvané, kterých má být přes tisíc, jelikož Vráťa má očividně hodně kamarádů. Prezidentská zdravice pochopitelně nemůže chybět.

Toužíte také po oslavě na Pražském hradě, kde se kvůli vám část jedné z nejvýznamnějších památek uzavře a vy se budete moci vysmívat plebsu na druhé straně plotu, že jste něco víc? Ve své podstatě ani nemusíte být Zemanův kámoš, jen se připravte na řádné provětrání peněženky. Pronájem Letohrádku dle ceníku Správy pražského hradu vyjde na jednu akci na 260 tisíc korun, Jižní zahrady pak pronajmete za „pouhých“ 180 tisíc. Jestliže je nemáte, můžete se pokusit alespoň proniknout na Mynářovu oslavu a vymluvit se na to, že mu jako dárek nesete bezpečnostní prověrku, aby alespoň v případném druhém Zemanově volebním období nedělal jako kancléř takovou ostudu.

Tady se podívejte na pádný důvod proč již nevolit Miloše Zemana prezidentem a tím mu prokázat největší službu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články