fb pixel Zdražovat se musí, i kdyby na chleba nebylo: 5 věcí, které máme rádi, takže by si vláda měla posvítit na jejich cenu – G.cz
Vyhledávání

Zdražovat se musí, i kdyby na chleba nebylo: 5 věcí, které máme rádi, takže by si vláda měla posvítit na jejich cenu

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Někde se na ten rodičovský příspěvek, slevy na jízdném a Babišovy fabriky na toustový chléb vzít musí, takže se vláda rozhodla podpořit zvyšování daní u cigaret, alkoholu a hazardu. Od příštího roku si tak za cigarety připlatíme zhruba 13 korun a spotřební daň z lihu stoupne cca o 13 procent. My jsme však přesvědčeni o tom, že by se toho měli zdražit mnohem víc!

Martin Miko
Martin Miko 28.5.2019, 11:23

Zdražujte na správných místech

Státní kasa není bezedná a někde se na ty sliby brát musí. Proto se vláda rozhodla podpořit zvýšení daní u cigaret, alkoholu a hazardu od roku 2020, takže za naše oblíbené neřešti nyní zaplatíme zhruba o 10 až 13 procent víc. Návrh ministerstva financí byl již posvěcen vládou a nyní se už čeká jen na schválení parlamentu a podpis prezidenta. My se však ptáme slovy klasika; není to málo? Vláda by měla zvedat daně i na jiných frontách! Vydělali bychom mnohem více, takže by byl alespoň zlomek peněz na šílené sliby naší vlády. Navrujeme zvážit zýšení ceny i u následujících libůstek:

1. Pivo

Vláda sice chce zvýšit spotřební daň z lihu o 13 procent, jenže to se piva netýká. Vzhledem k tomu, že patříme mezi největší pijáky piva na světě, měla by vláda takříkajíc najít koule a zdražit ho, když jí tolik jde o naše zdraví. Toho se ale samozřejmě bojí, protože se jedná o jedno z nejnepopulárnějších zdražení, takže by ANO ztratilo preference.

2. Chleba

Klasický chléb z bílé pšeničné mouky, droždí a chemie, našemu tělu nedává živiny, lepí naše střeva a navíc jsme kvůli němu tlustí a oteklí. Vláda by se měla poradit s ministrem zdravotnictví a rozhodnout o zdražení této zákeřné potraviny, která by měla stát stejně jako žitný chléb. Zdražte ho už, proboha!

3. Prezervativy

Když budou dražší prezervativy, sociálně slabí na ně nebudou mít a bude se rodit víc dětí, ze kterých postupně vyrostou lidé, kteří budou lehce uplatitelní koblihou a slevami na jízdném. Proto by se měla vláda silně zamyslet, jestli do budoucna chce, nebo nechce více voličů.

4. Poplatky za Českou televizi

Češi sice nadávají, že na Českou televizi nekoukají, ale jakmile je fotbal, hokejové mistrovství světa nebo seriál Most!, tak se dívá celá rodina. Proto si myslíme, že by měl být poplatek navýšen minimálně o 10 procent. Vždyť jde stejně o pár korun měsíčně. Bylo by však dobré, kdyby se za tyto uspořené peníze koupila třeba práva na přímé přenosy fotbalové Ligy mistrů.

5. Facebook

Vláda sice navrhla, že by bylo vhodné zdanit světové giganty typu Google nebo Facebook, nicméně my jdeme ještě dál - co takhle v Česku zpoplatnit už jen to, že na těchto sociálních sítích máte účet? Kdyby byla tahle virtuální realita zpoplatněna, lidé by více pracovali, sportovali a vytvářeli reálné hodnoty. Navíc by se v diskuzích objevilo mnohem méně nenávistných komentářů, protože by se některým z nich nechtělo za ně plati, což je příjemný bonus navíc!

A zde je 5 životních poznatků, které jsme si odnesli z voleb do Evropského parlamentu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články