Zatímco Trump veřejně bojoval proti ilegálním přistěhovalcům, ženy z Kostariky mu stlaly postel – G.cz
Vyhledávání

Zatímco Trump veřejně bojoval proti ilegálním přistěhovalcům, ženy z Kostariky mu stlaly postel

Donald Trump slíbil, že lidem právo nosit zbraně nevezme.
Zdroj: Wikipedia

Okolo amerického prezidenta Donalda Trumpa se objevuje další skandál, který se týká jeho golfového klubu v New Jersey. V tom měli pracovat nebo stále pracují nelegální migranti, proti kterým Trump často ostře vystupuje. Trumpa prozradilo hned několik bývalých i současných zaměstnanců, kterým se pravděpodobně nelíbí jeho vyjadřování v rámci protiimigrační politiky.

Martin Miko
Martin Miko 12.12.2018, 16:08

Trump zaměstnával migranty

Když se jistá Gilberta Dominguez před dvěma lety ucházela o zaměstnání na pozici pokojské v Trumpově golfovém resortu, přiznala se, že nemá platné doklady, jelikož je v zemi ilegálně. Personalistka jí odpověděla, že to nevadí, a hlavně ať o tom nikde nevypráví. Tehdy se psal rok 2016, tedy v samém roce, když se Trump začal ucházet o post prezidenta a začal vystupovat proti uprchlíkům. Nelegální migranti mu v té stejné době možná právě stlali postel nebo prali oblečení. A Dominguez nebyla jediným ilegálním zaměstnancem v Trumpově hotelu.

Americký deník The New York Times přinesl svědectví i dalších žen, které v nechvalně proslulém golfovém hotelu pracovaly. Ty pocházely povětšinou z Kostariky či Guatemaly. V rozhovoru pro americký deník sdělily, že tímto způsobem v resortu pracovalo mnohem víc osob. Některé z nich dokonce sloužily přímo Trumpovi. Přesto není úplně jasné, zda ženy věděly, že pracují konkrétně pro Trumpovu společnost.

Vedení resortu samozřejmě zveřejněné informace popírá a tvrdí, že při náboru zaměstnanců, tam existují přísná pravidla a předpisy. Vypadá to, že je to všude stejné. Rétorika "protiimigračních" politiků po celém světě o zakazování vstupu migrantů do země se jim hodí před každými volbami, jelikož je to vděčné téma. Realita je ale úplně jinde.

A zde Poslanec Rozner příliš zabrousil a kouká z toho trestní oznámení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články