fb pixel Zas ta účelovka! 434 "Kalousků" v Evropském parlamentu odhlasovalo stopku dotacím pro Agrofert – G.cz
Vyhledávání

Zas ta účelovka! 434 "Kalousků" v Evropském parlamentu odhlasovalo stopku dotacím pro Agrofert

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Nejdřív musí být prošetřen možný střet zájmů premiéra Babiše, pak možná Agrofert dostane dotace, rozhodla se Evropská komise rázně utnout to, co nás běžné Čechy jen trápí a sužuje. A ještě navíc v lednu proběhne rozsáhlý audit. To budou mít dneska v Průhonicích asi neklidné spaní!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.12.2018, 13:05

Peníze? Od nás rozhodně ne

Evropská komise dnes jednala o pro Česko dost zásadn věci. Její členové od včerejšak debatovali o tom, jak vyřešit situaci kolem evropskýc hdotací pro podnikatelské impérium premiéra Andreje Babiše. Komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger navrhl utáhnout pomyslný kohoutek a dotace pro firmu stopnout. Zároveň by komise měla získat zpět všechny neoprávněně vyplacené peníze. Dnešní hlasování návrh potvrdilo; 434 europoslanců bylo pro, 64 proti.

Konec finančních injekcí, rozhodně až do doby, kdy se pořádně prošetří a vyjasní možný Babišův střet zájmů, ale není jedinou nepříjemností, které premiérovo byznysdítě bude muset snést. Od ledna budou v Praze probíhat audity, jejichž výsledky Oettinger slibil dodat do půlky dubna.

A co na to otec agrozakladatel? „Moje reakce není žádná. Obraťte se na moji bývalou firmu, já s tou firmou nemám nic společného," řekl médiím Babiš. Nic jiného jsme ani nečekali. Jeho političtí koelgové z české kotliny byli o něco sdílnější, a to především na sociálních sítích. Na reakce našich politiků na dobré zprávy z Bruselu se podívejte v galerii tady:

A tady čtěte 8 věcí, kvůli kterým chuděra Andrej Babiš zůstává agentem StB.

Podobné články

Doporučujeme

Další články