fb pixel Zahrádková sezóna je tu. A s ní 8 typů otravných lidských hnid, které teď budeme muset snášet až do října – G.cz
Vyhledávání

Zahrádková sezóna je tu. A s ní 8 typů otravných lidských hnid, které teď budeme muset snášet až do října

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Teplé počasí je příjemná věc, ale ne, když žijete v české metropoli a když v ní navíc musíte každý den fungovat. Znamená to totiž kličkování v pestré škále otravných typů lidí, co vám to ztěžují...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 26.4.2019, 09:19

1. Kopulující páry

Jaro je čas lásky a zamilovanosti, to je v pořádku. Vodit se za ručičky a dát si sem tam pusu, to je taky v pořádku. Rozdávat si to „děsně nenápadně“ na Petříně vedle ne zas tak hustého křoví, to není v pořádku.

2. Opalovači

Byli jsme se tuhle projít na Letné a během pochodu přes Stalina jsme pod kyvadlem viděli vyvaleného muže v pánských tangách. Opaloval se. Na schodech. Na schodech přímo pod metronomem, kde chodí lidi a je všem na očích. Na jednu stranu; jasně, užij si to, kámo, to opálení ti bude slušet. Na druhou stranu... Proč. PROČ?

3. Turisti

Turisti, kterých se samozřejmě s hezkým počasím vyrojí ještě víc než obvykle, jsou samostatná kategorie. O 12 druzích těchto otravných tvorů jsme podrobněji psali tady.

4. Ožralí debílci

Víte, co je na zimě super? Alkoholici se schovají do putik nebo zalezou do svých temných nor a své oblíbené kratochvíli se oddávají o samotě, aniž by někomu překáželi, pořvávali na něj nesmysly, oplzlosti, polívali ho. Na jaře má tento druh lidí pocit, že je legitimní, aby z těch děr vylezl na světlo boží. A opět se ptáme tou věčnou otázkou - proč?

5. Normální debílci

Staré čínské přísloví říká, že člověk nemusí být opilý, aby byl debílkem. S vysokými teplotami mají lidé, obzvlášť ti z velkoměst, tendence totálně blbnout. A taky smrdět, mluvit víc nahlas, víc otravovat, víc se družit. Ne, ne, ne a ne.

6. Děti

Přes zimu znavení a depresivní rodiče venčí děti jen tak dlouho, jak je to nezbytné. S prvními slunečními paprsky je ale pouští z pomyslných (ale viděli jsme už i velmi reálné dětské kšíry) vodítek a nechávají je řádit, rozpatlávat zmrzliny, malovat křídami, udělat si prolézačku ze všeho, co vidí. Nejhorší je to pochopitelně o letních prázdninách. Peklo.

7. Volnomyšlenkářští pejskaři

Teď vážně - kde se vzala ta kolektivní myšlenka, že všichni na světě milují psy? Když se váš zlatý retrívr vyválí v prachu, pak skočí do jezírka a nakonec naběhne na cizí deku a cizího člověka, reakce: „No jo, Alíku, jen se pěkně vydováděj,“ fakt není adekvátní.

8. Pouliční hudebníci

Existují lidé, kteří se nikdy nepřestanou snažit přeměnit nejrušnější ulice pražského centra v hippie festival někde v lesích. Poznáte je podle korálků, dredů, bubínků a podivných zvuků, které jejich pomocí vyluzují. Většinou se shlukují a často mívají psa nebo dítě nebo obojí. A, jak už jsme popsali výše, to tím pádem znamená trojité zlo jarních dní.

Chcete-li více nenávisti, podívejte se na výběr nejhorších veršů filmového medika/básníka Štěpána Šafránka. Chcete-li méně nenávisti, přestaňte nás číst.

Podobné články

Doporučujeme

Další články