Za karvinskou SPD kandiduje romský rapper Chang. Co asi říká na postoj strany ke koncentráku v Letech? – G.cz
Vyhledávání

Za karvinskou SPD kandiduje romský rapper Chang. Co asi říká na postoj strany ke koncentráku v Letech?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

SPD jde v Karviné do voleb s novým želízkem. Kandidovat za ně bude jistý Lukrecius Kišš, podle vyjádření SPD skutečně renesanční muž, kterého můžete znát taky jako rappera Changa. Havířovský rodák je romského původu, což samozřejmě ničemu nevadí, ve spojitosti se stranou Tomia Okamury je to ale trochu zvláštní.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.8.2018, 10:55

Lovíme, kde se dá

Alespoň tak to vypadá u karvinské pobočky Svobody a přímé demokracie. Navzdory tomu, že předseda strany Tomio Okamura se ve svých videoblozích nejednou vypovídával z ne zrovna vřelého postoje k romské části populace v Česku a spolu s několika dalšími členy před časem popřel romský holocaust a pravý účel pracovního tábora v Letech, na kandidátce v Karviné se na podzim jeden Rom objeví.

Novým hráčem je Lukrecius Kišš, kterým se SPD chlubí opravdu nepokrytě. "Velice si ceníme toho, že za nás kandiduje strážník Městské policie Karviná, který má bohaté praktické zkušenosti a je absolventem Policejní akademie ČR v Praze. Dále pak zástupcem obecní policie a také bývalým asistentem prevence kriminality s dlouholetou zkušeností v této oblasti," popsala kandidáta strana na oficiálním Facebooku.

Kišš ale není jen policistou a možná budoucím politikem. Na Karvinsku je totiž známější jako rapper Chang. Zároveň je na osobnostních profilech veden jako sportovec a tanečník. Skutečně všestranně nadaný člověk, to se musí nechat! Přesto (anebo proto) moc nechápeme, co za štěstí chce hledat u SPD. A nechápou to ani jeho kamarádi a fanoušci.

"Changu? Tebe bych v téhle partě nečekal, co tě k tomu vede?" ptají se diskutéři, ale rapper neodpovídá a nevydal ani žádné oficiální prohlášení. V jiném komentáři se píše "Vem nohy na ramena dokud je čas, tohle byl krok vedle, respekt za všechno co jsi dokázal, ale tohle je past, zdrhej, vole." To je dobrá rada, Changu!

A tady se podívejte, co dělá Tomio Okamura, když nechrání české hranice.

Podobné články

Doporučujeme

Další články