Z prvňáčků vyrostou teroristé: prezidentský kandidát Petr Hannig se paktuje s Národní demokracií Adama Bartoše, která šíří nenávist a dezinformace

Obrázek uživatele Martin Miko
13.11.2017, 15:11

Úvodní fotografie na Facebookové stránce NE Bruselu – Národní demokracie zdobí tváře předsedy Rozumných a jednoho z devíti kandidátů na prezidenta, Mgr. Petra Hanniga a Adama B. Bartoše – muže, který si hodlá posvítit na chemtrails a mezi jeho koníčky patří vytváření seznamu pravdoláskařů. Zmiňovaná FB stránka hnutí Národní demokracie vytváří xenofobní a lživý obsah, ze kterého se slabším jedincům zvedá žaludek.

Za prezidentským kandidátem stojí vrchní antisemita

Na nenávistný obsah šířený Facebookovou stránkou Národní demokracie, která se ve svém názvu chlubí odmítáním Bruselu, odkazuje teplická studentka a aktivistka Eman Ghalebová. Rasistické útoky na bezbranné děti ze základní školy ZŠ Plynárenská v Teplicích pokračují i po odvysílání několika reportáží. Na FB Národní demokracie jsou žáci první třídy přirovnáváni k budoucím teroristům. Podobných dezinformací je na této stránce více a kromě šíření nesmyslů se specializují i na sdílení článků z proruských webů typu Aeronet nebo Sputnik.

Předseda Rozumných a kandidát na prezidenta Mgr. Petr Hannig získal v kandidatuře podporu od krajně pravicové strany Národní demokracie, kterou představuje primárně Adam B. Bartoš, který se kromě seznamu pravdoláskařů a Židů specializuje i na ilumináty, schvalování genocidy a chemtrails.

Poslanci, kteří podpořili Hanniga by se měli přiznat

Zásadní otázkou je však to, kteří poslanci Hannigovi své podpisy poskytli. Potřebných 50 000 podpisů od občanů se mu totiž získat nepodařilo, ale poslaneckých podpisů získal 20, což je minimum pro účast v přezidentských volbách. O tom, kdo mu tyto podpisy poskytl, se však nikde nedozvíme, ale prý je získal z několika politických subjektů. Také by vás zajímalo, kteří čeští politici podporují člověka, který se paktuje s krajně pravicovým extrémistou? Nás tedy rozhodně ano.

Již dnes je předem jasné, že Hannig prezidentem nebude. Dle odhadů sázkové kanceláře Tipsport.cz jsou jeho šance mizivé, avšak je zarážející, že 20 našich poslanců podpořilo jeho účast v prezidentských volbách a nabídla mu tak možnost se zviditelnit.

A zde je básnické střevo Miloslava Roznera.


Komentáře