fb pixel Vzhůru na fotbal a do aquaparku! Vláda pokračuje v rozvolňování – G.cz
Vyhledávání

Vzhůru na fotbal a do aquaparku! Vláda pokračuje v rozvolňování

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Další fáze rozvolňování je tu. Vzhledem k tomu, že současná situace okolo koronaviru vypadá více než dobře. Počet případů koronaviru sice překročil 10 tisíc, ale naproti tomu se už skoro tři čtvrtiny nakažených vyléčily, rozhodla se vláda uvolnit další hygienická opatření. Opět se vracíme blíž a blíž k normálnímu životu.

Martin Miko
Martin Miko 15.6.2020, 10:50

Další ze série uvolňování

Od pondělí 15. června nastává další vlna rozvolňování, jak o víkendu informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). „Před námi je další vlna rozvolňování. Od 15. června bude možné pořádat akce pro 2500 osob v areálech se stavebně oddělenými prostory, jako jsou třeba sportovní stadiony. Každý sektor pojme max. 500 účastníků a musí mít vlastní vstup zvenčí. Mezi sektory nebude možné přecházení,“ sdělil Vojtěch na Twitteru všem uživatelům a v dalších příspěvcích pokračoval s dalšími radostnými zprávami, které nás vrátí do normálu. Výjimka v počtu omezení počtu účastníků se samozřejmě nevztahuje na shromáždění konaná podle zákona o shromažďovacím právu, jak jsme se dozvěděli už minulý týden pár hodin před plánovanou demonstrací spolku Milion chvilek pro demokracii.

Vojtěchovi se podařilo obšťastnit i tuzemské kadeřnice, které si prožily těžké časy se štíty a rouškami. Na své si přijdou i milovníci aquaparků a saun. „Ruší se rozestupy v kadeřnictví. Zprovozní se některé vodní atrakce, parní sauny a saunové ceremoniály. Na trzích bude od pondělí možné zakoupit občerstvení, stejně tak jako v divadlech a kinech, zatím ale bez možnosti konzumace v hledišti,“ pokračoval Vojtěch ve tweetování a následně nasměroval uživatele na oficiální web Ministerstva zdravotnictví ČR, kde se lidé dozví všechny zásadní informace o současných opatřeních z důvodu koronaviru. Od pondělí jsou navíc povolené i rauty.

Od pondělí si sundáme roušky ve venkovních prostorách, a to i bez rozestupů. „Výjimkou zůstávají hromadné venkovní akce, kde budou roušky stále třeba při blízkém kontaktu s jinou osobou,“ dodal Vojtěch a potvrdil, že ještě nějakou dobu budeme stále dodržovat nošení roušek v MHD a uvnitř budov.

Vzhledem k tomu, že současný počet nakažených koronavirem minulý týden překročil 10 tisíc osob, z čehož se už 7 226 z nich z vyléčilo a 329 zemřelo, tak by bylo možná správné pokračovat i v dalším uvolňování. Aktuálně se sice s nemocí potýká skoro dva a půl tisíce lidí, ale průběh nemoci je skoro ve všech případech velmi mírný.

Předchozí vlny uvolňování jsme se dočkali 8. června, když se vláda rozhodla upravit pravidla v souvislosti s nošením roušek, cestováním do zahraničí a pořádání hromadných akcí. Vypadá to, že letošní prázdniny prožijeme ve velmi pozitivním duchu se spoustou povolených akcí a malých festivalů. Na velké akce plné hvězdných interpretů si toto léto můžeme bohužel nechat zajít chuť.

Podobné články

Doporučujeme

Další články