fb pixel Významný den pro Českou republiku: Tomio Okamura se konečně omluvil – G.cz
Vyhledávání

Významný den pro Českou republiku: Tomio Okamura se konečně omluvil

Zdroj: Wikipedia - Aktron

Předseda SPD a dnes již bývalý místopředseda Poslanecké sněmovny ČR Tomio Okamura se ve středu v noci na svém facebooku oficiálně omluvil Ústavu nezávislé žurnalistiky, který provozuje i server Hlídacípes.org. Důvodem jeho omluvy byl 4 roky starý spor, v němž tento web označil za podvodníky a mediální žumpu, která obelhává občany. Tohle vážně zahřeje u srdíčka.

Martin Miko
Martin Miko 11.11.2021, 16:39

Málokdy se stane, že se Tomio Okamura (SPD) za svoje tvrzení někde omluví. Tentokrát mu k tomu vypomohla až hrozba soudní exekuce, které se pravděpodobně známý český politik rozhodl vyhnout. V exekuci byl totiž Okamura od října, jak připomněl sám server Hlídacípes.org. Důvodem byl spor z roku 2017, jenž se týkal Okamurových facebookových výroků. Bývalý místopředseda Sněmovny reagoval na nelíbivý článek, ve kterém se o sobě dozvěděl, že v rámci majetkového přiznání neuvedl prodej podílu v jedné z pražských restaurací. Ten by musel však evidovat pouze v případě, pokud by se jednalo o částku přesahující sto tisíc korun. U soudu se však ukázalo, že Okamura svůj podíl prodal za 20 tisíc korun.

Na základě toho Okamura reagoval na sociálních sítích prohlášením, že se jedná o podvodný web, který je navíc dotován z peněz od George Sorose. Tím chtěl pravděpodobně zaujmout své internetové fanoušky. „Nemá smysl jakkoli věřit takovým novinářům, je to jedna velká mediální žumpa s cílem obelhávat dokola občany,“ napsal na FB Tomio. Po několikaletém sporu soud letos v květnu rozhodl, že toto vyjadřování přesáhlo některé meze oprávněné kritiky. A tak předseda odvolacího senátu pražského vrchního soudu Jiří Čurda rozhodl, že i přes chyby v článku by se kritika měla pohybovat v rámci mezí. Následně zamítl Okamurovo odvolání a nařídil mu, aby se veřejně omluvil na sociálních sítích.

„Na základě rozsudku Vrchního soudu v Praze pod č.j. 3 Cmo 184/2019-89 zveřejňuji omluvu. Dne 14. 12. 2017 jsem na svém facebookovém profilu uveřejnil příspěvek, ve kterém jsem označil web Hlidacipes. org za web podvodný, jeho novináře za podvodníky a mediální žumpu obelhávající dokola občany a uvedl jsem, že jeho cílem jako ziskovky je rozklad tradičních hodnot a lživé útoky na SPD. Za výše uvedená tvrzení se Ústavu nezávislé žurnalistiky, z.ú., který provozuje zpravodajský server Hlidacipes. org, omlouvám,“ napsal Okamura na svém facebooku, čímž celý spor uzavřel.

A ani trochu to nebolelo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články