Výstup z EU jako apokalypsa: vyděšení Britové kupují předražené Brexit Boxy, co se v nich dá najít?

Už dnes britští poslanci rozhodnou, jestli Velká Británie odejde z Evropské unie s dohodou, nebo zda 29. března nastane tzv. tvrdý brexit. Ač britská premiérka Theresa May tvrdí, že odsunutí brexitu je pravděpodobnější než vystoupení bez dohody, Britové se už od prosince připravují na nejhorší. Hromadně skupují trvanlivé zahraniční potraviny, kdyby náhodou vypadly jejich dodávky.

Krabice poslední záchrany

I tyto temné časy s sebou přinášejí skvělé příležitosti k podnikání. Stovky lidí například zakoupily speciální Brexit Box, který byl na trh uveden loni v prosinci. Za produktem rýžujícím na vyděšených obyvatelích Britských ostrovů stojí firma Emergency Food Storage, která se specializuje na výrobu potravin pro krizové situace.

Tato nouzová krabice za neuvěřitelných 380 dolarů (8 473 korun) v sobě obsahuje 60 mrazem sušených jídel, filtr na vodu a podpalovač. Popularita balíčku vzrostla především poté, co začalo hrozit, že dohoda, kterou May vyjednala s EU, nebude v Britském parlamentu schválena.

Jistota v neklidných časech

"Všudepřítomné předpovědi chaosu upozorňují, že by během brexitu mohlo dojít ke stavu nouze," vysvětlil pro CNN spolumajitel firmy James Blake, který s nápadem přišel: "Ocitli jsme se ve zcela bezprecedentní situaci. Tento box dává jistotu lidem, když nemohou ovládat, co se děje kolem nich."

Ačkoliv se britští dodavatelé potravin snaží před plánovaným odchodem předzásobit, nikdo pořádně neví, jak to bude ve Velké Británii po 29. březnu vypadat. Nezbývá tedy, než počkat, jak dnešní hlasování o dohodě dopadne.

Podívejte se do fotogalerie, na čem si v brexitovém balíčku můžete pochutnat.

Jak by vypadal takový box pro případ czexitu? Roční zásoba piva, kompletní Ulice na DVD a fotka Jaromíra Soukupa, to by mohla být ta pravá výbava!

A tady píšeme o brexitu trochu vážněji: čtěte komentář politologa Petra Boháčka.


Komentáře

Doporučeno pro vás