fb pixel Vystresovaní středoškoláci žehnají Ferimu: Nejmladší poslanec zjistil, že povinná zkouška z matematiky nebude – G.cz
Vyhledávání

Vystresovaní středoškoláci žehnají Ferimu: Nejmladší poslanec zjistil, že povinná zkouška z matematiky nebude

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Po měsících nekonečného čekání konečně středoškolští studenti s jistotou vědí, že prozatím nebudou muset povinně maturovat z matematiky. A to vše díky poslanci Dominiku Ferimu (TOP 09), který apeloval na ministra školství Roberta Plagu (ANO). Ministr prohlásil, že povinná maturita z matematiky nebude, alespoň prozatím. Někteří maturanti zažívají v lednu druhé Vánoce.

Martin Miko
Martin Miko 8.1.2020, 14:38

Povinná maturita z matematiky nebude

„Bude povinná maturita z matematiky? Po včerejší urgenci jsem dostal odpověď ministra školství na mou interpelaci. Její obsah se dal samozřejmě trochu předvídat s ohledem na několik předchozích vyjádření, nicméně nyní je konečně na papíře jasný politický závazek, jehož splnění můžeme jako opozice kontrolovat. Ve zkratce: Povinná maturita z matematiky nebude. Studenti si tak jako dnes budou moci vybrat,“ oznámil poslanec Dominik Feri (TOP 09) na svém Instagramu, za což si kromě více než 21 tisíc lajků vysloužil i stovky poděkování a zvídavých dotazů ze strany současných a budoucích maturitů.

Vše tedy bude jako doposud, což znamená, že si studenti budou vybírat mezi cizím jazykem a matematikou. Díky této radostné zprávě musel desetitisícům středoškoláků spadnout kámen ze srdce. Zarážející je, že tuto informaci nezveřejnil sám ministr školství Robert Plaga a místo toho musel tuto prezentovat opoziční politik, což moc pozitivních bodů panu ministrovi nepřidá. Pro vystresované studenty navíc není nic horšího než pocit nejistoty z toho, jestli se mají nebo nemají zaobírat v rámci maturity matematikou.

Téma povinné maturity z matematiky nahodil Feri už na začátku prosince, kdy se z něj stalo téma jednání sněmovny. Existovaly dva návrhy. Někteří ji chtěli zrušit, zatímco podle mnoha kolegů se měla zachovat. Bohužel nebylo rozhodnuto, a tak poslanec Feri apeloval ministra školství. Po 30 dnech, tedy včera, dorazila odpověď, která zajisté všechny potěšila.

A jaké z toho všeho plyne ponaučení? Když se něco chcete dozvědět, tak zkrátka apelujte na ministra. Do měsíce vám dá odpověď a vy zabodujete u mladých.

Podobné články

Doporučujeme

Další články