fb pixel Vzpomínka na zvrhlý díl časopisu Čtyřlístek: Za skrytou soulož a felaci v oblíbeném komiksu dostal autor padáka – G.cz
Vyhledávání

Vzpomínka na zvrhlý díl časopisu Čtyřlístek: Za skrytou soulož a felaci v oblíbeném komiksu dostal autor padáka

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Je tomu přes sedm let od odhalení všemi diskutované skryté soulože v časopisu Čtyřlístek. Tehdy se kreslíř Bohumil Fencl rozhodl do obrázku ze seriálu Binky kontra T-Max zakomponovat pohlavní styk i orální sex, což už se mu po pečlivějším prostudování jeho díla podařilo vícekrát. Aféra jménem Čtyřlístek tehdy pohnula celým Českem a autor dětských komiksů byl vyhozen.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 30.9.2021, 10:43

Skryté dvojsmysly v dětském časopise

Propašovat soulož do časopisu Čtyřlístek chce nejen dávku odvahy, ale i umění. Kreslíř Bohumil Fencl se toho rozhodně nebál, a když se v roce 2013 vrátil po dvaceti letech k práci pro tento legendární dětský časopis, tak se rozhodl, že k tomu bude přistupovat odpovědně a hlavně dospělácky. Dokázal to tím, že se mu na podzim roku 2015 povedlo do jednoho z dílů seriálu Binky kontra T-Max na tajňačku dostat soulož i orální sex. Tento (pro někoho) vtípek samozřejmě vyvolal obrovské pozdvižení a dvojsmyslná ilustrace obletěla celou republiku. Tehdy na celou událost upozornil Robert Malecký z webu Hlídací pes. Ten na svém facebooku nedávno událost připomněl a dodal, že se jednalo o jeho „nejčtenější článek ever ever“.

Nutno podotknout, že tento husarský kousek dokázal kreslíř Fencl, jenž je mimochodem autorem erotického detektivního komiksu Sheila, v minulosti nepozorovaně spáchat už vícekrát. Tehdy se internetoví „hledači pokladů“ rozhodli, že ve Fenclových komiksech zapátrají a v komiksu Binky kontra T-Max nalezli další náznaky erotiky. Někdo nalezl ňadra, jiný zas sexuální pomůcky, a ve starších číslech byli dokonce nalezeni i močící lidé. Fencl dokázal například nakreslit rostlinu ve tvaru penisu.

Redakce časopisu Čtyřlístek se k celé události vyjadřovala na svém FB slovy: „Tímto se hluboce omlouváme všem svým čtenářům za skryté vulgarity v příběhu „BINKY“ výtvarníka a autora scénáře Bohuslava Fencla. Jedná se o mistrné ukrytí miniaturní kresby, které jsme v redakci neobjevili. Tímto děkujeme Vám, našim čtenářům, za podnětné upozornění. S autorem okamžitě ukončujeme další spolupráci a učiníme vše, aby se podobná věc neopakovala.“

Na celou situaci tehdy zareagoval oblíbený kreslíř pro Aktuálně.cz takto: „Byla to klukovina. Člověk to tam propašuje z legrace, tak z toho má potěšení. Byla to moje soukromá legrace, bohužel teď už to legrace není.“ A následně se za svůj čin omluvil, čímž byla celá aféra uzavřena.

Čtyřlístek s pořadovým číslem 589-590 tak navždy vstoupil do dějin českého komiksu jakožto dětský komiks se skrytým sexuálním podtextem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články